BANDIRMA BELEDİYESİ ERDEK-TATLISU ENGELSİZ YAŞAM KAMPI İLK YATILI MİSAFİRLERİNİ AĞIRLAMAYA BAŞLADI - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA
casino siteleri

BANDIRMA BELEDİYESİ ERDEK-TATLISU ENGELSİZ YAŞAM KAMPI İLK YATILI MİSAFİRLERİNİ AĞIRLAMAYA BAŞLADI

Bu haber 09 Ağustos 2022 - 17:03 'de eklendi ve 266 kez görüntülendi.

Belediyeye ait Erdek ilçesi Tatlısu Mahallesindeki denize sıfır arazi geçtiğimiz yıl düzenlenmiş, sadece kafe ve restoran olarak, özellikle hafta sonları zengin kahvaltı sofralarıyla ailelerin büyük ilgisini çekmişti. Cumhurbaşkanlığı kararıyla Kapıdağ ve bölgesinde imar yasağı olması nedeniyle planda var olan butik otel için henüz çalışma yapılamasa da    geçtiğimiz yıldan bu yana yapımı büyük ölçüde tamamlanan projede; (içinde TV, klima, mini buzdolabı, özel dolaplar, 1 adet çift kişilik ve 1 adet tek kişilik yatak, özel WC ve banyo ile çok estetik) 10 bungalov, idari bina, engelli bireylere özel çocuk parkı ile Bandırma Belediyesi Engelsiz Yaşam Kampı ilk yatılı misafirlerini ağırlamaya başladı. Bandırma Belediyesi kampın ilk yılı olması nedeniyle bu yaz, 3’er günlük dönemlerle; 10 engelli birey ve 2’şer refakatçisini ücretsiz ağırlayacağını duyurdu.  Belediyenin bu duyurusu üzerine ilçedeki engelli derneklerinden; Engelli ve Engelli Aileleri Derneği, İşitme Engelliler Kültür Spor Kulübü Derneği, Türkiye Sakatlar Derneği, Bedensel Engelliler Derneği, Özel Çocuklar Özel Bireyler Derneği, Engelime Renk Ver Derneği 203 üyesiyle müracaatta bulundu. Bu müracaatlar sonrasında 5 Ağustos Cuma günü Belediye Toplantı Salonunda çekilen kurada isimleri belirlenen; 10 özel birey ve 21 refakatçiden oluşan 31 kişilik ilk kafile 8 Ağustos Pazartesi günü bungalovlarına yerleşti.

Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, Bandırma Belediyesi Erdek-Tatlısu Engelsiz Yaşam Kampında başlayan ilk dönemin ardından şunları söyledi: “Başkan olarak seçilmeden önce verdiğim sözlerden birini daha yerine getirmekten dolayı çok mutluyum. Erdek-Tatlısu’da Engelsiz Yaşam Kampımız bugün ilk yatılı misafirlerini ağırlamaya başladı. Hayatı tüm güzellikleriyle paylaşacak, bütün engelleri birlikte aşacağız. İlçemizde faaliyet gösteren ve Belediyemize müracaatta bulunan: Engelli ve Engelli Aileleri Derneği, İşitme Engelliler Kültür Spor Kulübü Derneği, Türkiye Sakatlar Derneği, Bedensel Engelliler Derneği, Özel Çocuklar Özel Bireyler Derneği, Engelime Renk Ver Derneği adına kayıtlı 203 özel birey vatandaşımız arasında 5 Ağustos Cuma günü yaptığımız kurada çıkan sıralamaya göre; 3’er günlük dönemlerle, her dönemde 10 özel birey ve 2’şer refakatçisini ilk yılımız olması nedeniyle tamamen ücretsiz ağırlayacağız. İlk dönemde toplamda 31 ziyaretçimizi misafir etmeye başladık. Eğlenceli ve güzel bir tatil diliyorum”.

Bandırma Belediyesi Erdek-Tatlısu Engelsiz Yaşam Kampı; 10 tane 3’er kişilik bungalov, kafe ve restoran, engelli bireylere uygun çocuk parkı, 16 kişilik personel, geniş otopark, masmavi deniz, yemyeşil doğasıyla Bandırma ve bölgenin önemli duraklarından biri olmaya aday bir tesis. Engelli bireyler ve ailelerinin özellikle yaz mevsimlerinde tercih edecekleri tesise ilgi şimdiden oldukça fazla.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .