BANDIRMA BELEDİYESİ ÇOCUKLARA SÜT DAĞITIMINA BAŞLIYOR - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

BANDIRMA BELEDİYESİ ÇOCUKLARA SÜT DAĞITIMINA BAŞLIYOR

Bu haber 01 Haziran 2020 - 22:59 'de eklendi ve 478 kez görüntülendi.

Bandırma Belediyesi 01 Haziran Dünya Süt Gününde anlamlı bir kampanyanın startını verdi.

Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun’un talimatıyla başlatılan yeni kampanya kapsamında Okul öncesi 2 ile 4 yaş arası çocukların fiziki gelişimlerine katkı sunmak ve daha sağlıklı bir geleceğe kavuşmasını sağlamak amacıyla çocuklara 15 günde bir süt dağıtımı amaçlanıyor.

Belediye tarafından kentin kırsal ve merkez mahallelerdeki 2-4 yaş arası tüm çocuklara verilecek süt desteği kapsamında yıllık 66 bin litre sütün dağıtılması hedeflenirken kampanyadan faydalanmak isteyen vatandaşlar, ilerleyen haftalarda belirlenecek başvuru tarihleriyle birlikte başvurularını internet sitesi, muhtarlıklar ve Belediyeye direk olarak yapabilecekler.

Tüm çocukların daha sağlıklı gelişmesi adına başlatılan bu örnek Projenin 2020 Ağustos ayı içerisinde hayata geçirilmesi hedefleniyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun: “Çocuklarımızın daha sağlıklı bir geleceğe kavuşması ve güçlü olmaları için böyle bir projeyi hayata geçirmeyi amaçladık. Çocuklarımızın, sağlığını ve mutluluğunu düşünmekle geleceğini teminat altına almak konusunda attığımız her adımın bu ülkenin de geleceğini teminata almak konusunda en temel adım olacağını biliyoruz. Bizim en büyük değerimiz, bulabileceğimiz her bir kuruşu, artırabildiğimiz her bütçeyi bu kentin çocuklarına harcamak en değerli proje olduğuna inanıyorum” dedi.

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Grand Asya Hotel