BANDIRMA BELEDİYE BAŞKANINI CHP Mİ SEÇECEK - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

BANDIRMA BELEDİYE BAŞKANINI CHP Mİ SEÇECEK

Bu haber 02 Kasım 2018 - 11:30 'de eklendi ve 2.954 kez görüntülendi.

Bakmayın siz birilerinin Bandırma Belediyesini almaya bilmem kaç gün kaldı sosyal medya paylaşımlarına. Ak Parti’nin artık Bandırma’da iktidar görmesi çok uzak yıllara kaldı düşüncesindeyim. Bunun da sebebini kendi dışında bir yerlerde sakın ola ki aramasın Ak Partili dostlar. Aynen şarkılarda söylendiği gibi kendileri ettiler kendileri buldular. Ancak neden böyle oldu içinde düştükleri çıkmazdan nasıl çıkacakları konusunda da hiçbir çözümleri de yok. Çünkü açmazın nedenlerini bilmiyorlar ya da bilmiyor gibi yapıyorlar.
Ak Parti’nin Bandırma açmazı Cemal Öztaylan’ın Belediye Başkanlığını bırakarak milletvekili olması ile başladı. Mecliste 1 oy farkla başkan seçilen Recep Eraydın’ın dönemi Ak Parti’nin Bandırma’daki sonu oldu. Esas çöküş ise Sema Kırcı Hanımın milletvekili olmasıyla oldu. Ayrışma, hesaplaşma ve parti içinde arkadan dolanmalar hız kazandı. Alp Bostancı’nın ilçe başkanı olmasını kabullenemeyen grup sanki Ak Partili değilmiş gibi davranmaya başladılar. Asla ve asla Sema Kırcı’yı milletvekili olarak görmediler. Sema Kırcı’da asla bu grubu kazanmayı partide birliktelik sağlamaya çalışmadı. Ak Parti’ye dava için değil kızına damadına iş ve çıkar sağlama için katılanlar da üçüncü bir grubu oluşturdular. Alp Bostancı yönetiminin bu çıkar odaklarını partiden uzaklaştırma çabaları bu üçüncü grubu muhalefetin yanına taşıdı. Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur bu aşamada yangına benzin dökmeye başlamasıyla Ak Parti Bandırma’da iflas bayrağını çekmiş oldu. Akıllanmayan Ak Partililer seçime hazırlanmak yerine kim ilçe başkanı olacak derdine düştüler.
Yerel seçimler genel seçimlerden çok farklıdır. Kendi içinde dinamikleri ve farklılıkları vardır. Yerel seçimler asla seçimlere 5 ay kala adayın belli olmasıyla başlayan çalışmalarla kazanılmaz. Yerel seçimler bir önceki seçimlerin bittiği gün başlayan çalışmalarla kazanılır. Ak Parti geçen bu 4,5 senede seçimlere hazırlandı mı diye sormak istiyorum. Yanıt kesinlikle HAYIR’dır. Parti içinde sağlanamayan birlik ve beraberlik, mecliste Ak Partili üyelerin muhalefet görevini yapamamaları, Büyükşehrin Bandırma politikaları, tüm bu yanlışların üstüne hala bazı Ak Partililerin ilçe yönetimini devirme çabaları ortada dururken Bandırma’da seçimi kazanacağız iddiaları bence çok havada kalan iddialar olduğu kanısını taşıyorum.
CHP’de adaylar ortaya çıktı. Bandırma’nın sorunlarını tartışıyorlar. Çözüm önerilerinde bulunuyorlar. Bandırma kamuoyu yaklaşık 2 aydır sadece CHP’yi konuşuyor. Ak Parti nerede kimse neden sormuyor, kimse sormayınca da doğal olarak yanıt veren de olmuyor. Özgürlükler şehri olma iddiasındaki Bandırma’da CHP aday adayları özgürce ortaya çıkarken, Ak Partili aday adayları birinin dışında adayım demeye cesaret edemiyor. Tüm aday adayları yukarıdan gelecek talimatı bekliyorlar. Bandırma’da bu yöntemin halktan karşılık bulamayacağını nedense hala Ak Partili dostlar anlamadılar. Zaten Bandırma’da çok az olan seçimi kazanma olasılıklarını da yok ediyorlar.
Eğri oturalım doğru konuşalım, Bandırma’da seçimi mucizeler olmaz ise şimdiki tabloya göre CHP kazanacak. Bu durumu değiştirmek için Ak Parti çok ses getirecek, kamuoyunda hadi ya dedirtecek bir aday bulmak zorundadır. Böyle spektaküler bir aday bulabilirler mi bilmiyorum. Son zamanlarda konuşulan dışarıdan bir aday formülü Bandırmalıya uymaz.Öyle bir aday olmalı ki, Büyükşehir Bandırma’yı neden yok sayıp hizmet getirmedi, Bandırma’nın kaynakları neden Balıkesir’e gitti, büyükşehir neden yollarımızı ve meydanlarımıza el koydu, büyükşehir yasasıyla gelirleri 2,5 kat artıp uçacak denilen Bandırma uçacağına neden yere çakıldı gibi sorulara yanıt verebilsin. Heralde bu satırları okuyan herkesin aklına tek bir isim gelecektir.
Gelirlerinin yarısı Büyükşehre giden, söz verdiği projelerden sadece Pazaryerini hayata geçiren, bütçesini arazi satışlarıyla kapatan CHP’li bir belediye hala Bandırma’da alternatifsiz oluyorsa Ak Partili dostlar hiç kusura bakmasın ama kendi özeleştirilerini yapmak zorundalardır. Sosyal medyada klavye delikanlılığı ile Bandırma’da seçimi kazanmazsınız. İçinizdeki makam meraklılarını, dava için değil menfaat için partili olanları ayrıştıramadığınız sürece ülkedeki CHP Muhalefetinden hiçbir farkınız kalmaz. Bandırma’da seçimler Ak Parti ile CHP arasında değil, CHP’nin aday adayları arasında gerçekleşir. Aynen şimdi olduğu gibi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .