BANDIRMA, AVRUPA KENTİ  OLMAK İSTİYOR..!!

BANDIRMA, AVRUPA KENTİ OLMAK İSTİYOR..!!

ABONE OL
17 Şubat 2024 13:31
BANDIRMA, AVRUPA KENTİ  OLMAK İSTİYOR..!!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Kentimizde yaşayanlar, Bandırma’mızın yaşanabilir çağdaş bir şehir olmasını istiyor.
Deniz, Hava, Tren, ve Karayollarının bulunduğu kentimizde bu olanakların turizme katkısının büyük olduğunu düşünüyorlar.
Vatandaşın önümüzdeki yerel seçimlerde yarışan Belediye başkanlarından beklentisi kentimizin tam bir Avrupa kenti olması. Bunun için çalışacak adaya oy vereceklerini dile getiriyorlar.
Her iki aday da yerel yönetim konusunda tecrübeli ve deneyimli.
++++
Çarpık yapılaşmaya izin verilmeyen, yeşil alanların korunduğu, deniz kirliliğinin olmadığı, halkın temiz oksijen soluduğu, yürüyüş parkurları ve dinlenme bahçelerinin yapıldığı mesire yerlerinin yapılmasını talep ediyorlar.
+++
Cumhuriyet meydanındaki banklara oturan ailelerin çekirdek çıtlatmaları hoş karşılanabilir ama!! Çekirdek kabuklarını yere atmalarının çağdaş kentte yaşayanlara hiç yakışmadığını düşünüyorum.” Evde çekirdek kabuklarını yere atta göreyim. Terlik ve süpürge ye de aklın başına gelsin. Bir daha ne evde ne sokakta yere hiçbir şey atmayıp çöp kutusu arar durursun.
++++
Kentimiz kitap, Edebiyat, kültür, sanat, sinema, şiir günleri, tiyatro, deniz sporları yapılabilen bir şehir olmalı diyenler çoğunlukta.
Herhalde Türkiye’de denizi olup ta denize girilemeyen tek kent Bandırma olsa gerek.
Ne zamanki elimizdeki çöpü atmak için çöp kutusu ararız o zaman biraz Avrupalı olabiliriz.
++++
Düğün, sünnet ve seçim zamanındaki gürültü kirliliğini anlamakta güçlük çekerken, davul, zurna, klarnet sesinin yanında korna sesleriyle uyanmak, çok kötü..
Evde yatan hastanız varsa yandı! İyileşmeyi bırak durumu daha da kötüleşmesi üzerine fabrika ayarlarınız bozulur.
Kimi kime şikayet edeceksin?
Arabasına yazmış “evleniyoruz mutluyuz” tamam anladık ta bizi mutsuz etmeye hakkın yok.
Arabaya yazmış “ucundan azıcık” Zaten misafirlerin için yazdığın davetiyelerde ne olacağı yazıyor. Bütün halkı mı düğüne çağırıyorsun. Anlaşıldı o zaman sizler düğünlerinizi stadyumda yapacaksınız.
++++
Başkan adayları, kentimizdeki trafik sorununa çare olarak ne gibi projeler hazırladınız?
Eskişehir ve İzmir gibi tramvay koymayı düşünüyor musunuz?
Kentimiz çok hızlı ve plansız bir şekilde göç almaktadır. Ne gibi önlemler alacaksınız? Onların kent kültürüne adaptasyon sorunu nasıl çözülecek?
Çıkması beklenen 5000’lik ve 1000’lik imar planlarının kentimiz halkına etkisi ve kente getirisi ve götürüsü ne olacak? diyen halka projelerinizi anlatmalısınız.
Elçiye zeval olmaz….!

Muharrem ŞEN

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.