BANDIRMA 17 EYLÜL ATATÜRK STADI - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

BANDIRMA 17 EYLÜL ATATÜRK STADI

Bu haber 04 Aralık 2021 - 12:47 'de eklendi ve 2.498 kez görüntülendi.

Bandırma’yı il olarak görmek bizim neslin hayaliydi. Daha 1950 yılların başında Bandırmalılar meydanlarda “İl olmak istiyoruz” pankartları açmıştı. Üzerinden 70 yıl geçmesine karşın bu hayali gerçekleştiremedik. Büyükşehir yasasıyla da bu hayal artık Kaf Dağının ardında kaldı.
Durduk yerde yine il olma hayalim depreşti. Sebebi de Bandırmaspor’un bu sene başarıyla süper lige yürümesi oldu. Lig başında Süper Lig için daha erken diye düşünürken, ligde alınan sonuçlar beni farklı noktalara taşıdı. İyi de hadi şampiyon olduk diyelim, maçları hangi statta oynayacağız sorusunu sormak gerekmez mi? 17 Eylül Stadında bize maçları oynatmazlar. Çanakkale nispeten uzak, o stadında kriterlere uyup uymadığını bilmiyorum. Bursa Büyükşehir kesin stadını bize açmaz. Geriye bir tek Balıkesir Atatürk Stadı kalıyor. Sorarım size hangi Bandırmalı her hafta gidip de maçlarını Balıkesir’de seyretmek ister. Yanıtınızı buradan duyar gibiyim.
17 Eylül Stadı Hava Üssünün uçuş konisi içinde kalıyor. Işıklandırma için direk dikmenin olanağı yok. Işıklandırma olmazsa futbol Federasyonu bizi Bandırma’da oynatmaz. Tabi birde elektronik alt yapı sorunu var. VAR sisteminin olması gerekiyor. Biz daha çatıdaki delikleri onaramaz, stat çevresindeki mezbeleliği düzeltemez iken bu alt yapıları nasıl kuracağız ki? Bu konuda kuşkusuz Balıkesir’in Bandırma’ya bakış açısı çok önemli. İçinizde bize sahip çıkıp da tüm eksiklikleri Balıkesir tamamlar diye düşünen var mı merak ediyorum.
Ofiste otururken, son yıllarda yapılan ve halen devam eden statları internetten araştırdım. Çok önemli spor merkezlerine yapılan statların yanı sıra takımları olmayan ya da alt liglerde oynayan şehirlere yapılan mükemmel statlar görünce bir kez daha içim burkuldu. Bir kez daha Balıkesir’i geçip Bandırma’ya yeni stat yapılması konusunda karamsarlığa düştüm. Son dönemde Diyarbakır’a 160 milyon harcayarak 33 bin kişilik, Sivas’a 28 Bin, Göztepe’ye 20 Bin, Altay’a 15 Bin, Hatay’a 25 bin, Kocaeli’ye 33 Bin, Malatya’ya 27 Bin, Giresun’a 22 Bin, Adana’ya 20 Bin kişilik statlar yapılmış. Bunlar takımları olan büyük kentler. Ancak bazı yapılan statları gördüğümde şaşırmadım desem yalan olur. Örneğin Batman’a 100 milyon harcayarak 15 bin kişilik stat yapılmış. Batman Petrolspor 3. Ligde oynuyor. Afyon’a 15 Bin kişilik, Mersin’e ise 25 Bin kişilik stat yapılmış. Afyon 2. Ligde oynarken İçel İdman Yurdu takımı 3. Ligde mücadele ediyor. Ordu’ya 22 Bin, Çorum’a 15 Bin, Karaman’a ise 15 bin kişilik statlar inşa edilmiş. Ordu 3. Ligde, Çorum 2. Ligde, Karaman Belediyespor’da 3. Ligde mücadele ediyor. Bu örnekleri çoğaltmak olası. Erzincan’a 13 Bin, Turgutlu’ya 13 Bin, Urfa’ya 30 bin, Elazığ’a 23 Bin, Samsun’a 30 Bin, Sakarya’ya 28 Bin, Eskişehir’e 35 Bin kişilik yeni statlar kondurulmuş. Ne diyelim hepsine hayırlı olsun.
Bir proje çerçevesinde süper lige yürüyen Bandırma’ya ise yağmurlu havada su yok. Balıkesir önce biz yeni stat isteriz derken, Bandırma yine hüsran kalacak. Öyle 25 bin kişilik stat Bandırma’ya gerekmez. Butik 12 Bin kişilik stat Bandırma yeterde artar bile. 4 tarafı kapalı olan tribünleriyle rüzgar almayan, ulaşım sıkıntısı yaşanmayacak adı da 17 Eylül Atatürk Stadı olan bir stat Bandırma’ya yakışacaktır. Bölge milletvekillerimizin hepsi parti ayırt etmeden ifade edeyim ki sadece Balıkesir Milletvekilleri olduğu için yine hayallere daldığımı hissediyorum. Umarım beni utandırıp 9 milletvekilimiz Bandırma’nın bu eksiğini tamamlarlar. Ben de hepsinden özür dilerim.

Bandırma Araba Servisi

&nbps;

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .