BANBAN’DA HEDEF 6 HAZIRLIK MAÇI - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

BANBAN’DA HEDEF 6 HAZIRLIK MAÇI

Bu haber 07 Temmuz 2021 - 9:17 'de eklendi ve 1.050 kez görüntülendi.

Bandırma Araba Servisi

Royal Hastanesi Bandırmaspor Teknik Direktörü Mustafa Gürsel ilk röportajını Bandırma Şehir Gazetesine verdi. Bandırma’yı ve insanlarını doğup büyüdüğü Trakya kentlerine ve insanlarına benzeten Mustafa Gürsel, bu yüzden Bandırma’ya çok çabuk alıştım ve sevdim dedi.
TRANSFERLERİ BAŞKAN TRANSFER KOMİTESİ VE TEKNİK EKİP YAPTI
Yapılan transferleri Başkan Onur Göçmez, Transfer Komitesi ve Teknik Ekibin koordinasyonu çerçevesinde yapıldığını belirten Teknik Direktör Mustafa Gürsel “Daha ilk gün Başkanımız Onur Göçmez ile bir araya gelerek kadro planlamasına başlamıştık. Bu doğrultu da çok kısa sürede transferi büyük ölçüde tamamladık. Kamp programına neredeyse tam kadro olarak başlıyoruz. Her mevki için birbirleriyle rekabet edecek iki futbolcu olmasını istiyoruz. Kadro fazla şişirilmeden 26 kişilik bir kadro düşünüyoruz. Kuşkusuz bu yeni yapılanmada ekonomik şartları da göz önünde bulunduruyoruz.
Bu sene TFF 1. Ligi gerçekten çok güçlü ekiplerden oluşuyor. Geçtiğimiz senelerde 1 ya da 2 takım daha lig başlamadan küme düşme için aday oluyorlardı. Ancak bu sene böyle bir takım yok. Yukarıdan gelen takımlar büyük camiaların takımları, alttan gelenler de mali yapıları güçlü ve iddialı takımlar. Çok zor ve zevkli bir lig bizleri bekliyor.”
TEK BİR PLANA BAĞLI KALMAYACAĞIZ
Futbolun sahada tek bir planla oynanmayacağını ifade eden Teknik Direktör Mustafa Gürsel “Bizde modern futbolun gereği olarak skora ve rakiplere göre değişik oyun planlarını sahaya yansıtacağız. Farklı oyun taktiklerini uygulayacağız. Kurduğumuz kadroyu da farklı oyun planlarını sahada uygulayabilecek bir şekilde oluşturmaya çalıştık. Futbol mantalitemizde önceliğimiz gol atmak üzerine olacak. Baskıyla kaptığımız toplarda direk hızla kaleye gitmek isteyeceğiz. Bunu sahada uygulayamadığımız zamanlarda da olgun ataklar üretmek hedefimiz olacak.
Hazırlık maçları lige hazırlanmak açısından çok önemlidir. Ancak fazla yapılacak hazırlık maçları da antrenman programlarında aksamalara neden olur. İşte bu yüzden antrenman programlarını ve hazırlık maçlarını çok iyi koordine edeceğiz. Bu kapsamda 6 hazırlık maçı yapmayı hedefliyoruz.
TESİSLEŞME KONUSUNDA YÖNETİM FİTİLİ ATEŞLEDİ
Futbolda başarılı olmanın en önemli şartlarından biri doğru tesisleşmektir. Bu konuda Bandırmaspor’un biraz geride kaldığı bir gerçek. Ancak gördüğüm kadarıyla bu konuda yönetim tesisleşme ateşinin fitilini ateşlemiş. Doğru adımlar atılmaya başlanmış. Tesisleşme noktasında Bandırma yükselen ve parlayan yıldız konumunda. Hedefleri büyük olan takımların hedeflerine ulaşmaları noktasında önceliği tesisleşmeyi tamamlamak olduğunu biliyoruz. Süper lige çıkılsa bile tesisleşmeyi doğru bir şekilde yapmamışsanız mutlak geldiğiniz yerlere geri dönersiniz. Sistemin altını doldurarak yükselmek doğru olandır. Ben Bandırma’da çok güzel atılımların gerçekleşeceğine inanıyorum. Bandırma her yönüyle çoktan il olmayı hak etmiş bir kent. Bunu Bandırma’ya geldiğim ilk gün anladım.”
BANDIRMA TRAKYA ŞEHİRLERİNE BENZİYOR
Trakya’da doğup büyüdüğünü söyleyen Bandırmaspor Teknik Direktörü Mustafa Gürsel “Bandırma havasıyla ve insanıyla Trakya şehirlerine çok benziyor. Ben Trakya’da doğdum ve büyüdüm. O yüzden Bandırma’ya alışmam insanlarını sevmem hiç de zor olmadı.
Bandırmaspor alt yapıda geçen sene yeni bir yapılanmaya gitmiş. İlk sene olmasına rağmen sportif başarılar kazanmış. Çok güçlü ve tecrübeli takımlar arasından ligi 5. Tamamlamak kolay bir iş değildir. Teknik ekibi ve futbolcuları kutluyorum. A takım teknik ekibi olarak alt yapı ile koordineli çalışacağız. Mümkün olduğu kadar genç futbolcuyu içimize alarak lige hazır hale getirmek arzusundayız. Play of’lar sonucunda hep beraber oturup planlama yapacağız. Bir kulüp alt yapılarda ne kadar güçlü ise başarılı olma olasılığı o kadar güçlüdür. “
Sözlerinin son bölümünde Teknik Direktör Mustafa Gürsel teknik ekibini tanıtarak “Kerem Satılmış, Ali Onur Cerrah ve Mustafa İzgi yardımcı hocalarımız olarak görev yapacaklar. Kaleci antrenörümüz Taner Kayakıran olurken Özcan Sert kondisyoner, İbrahim Altuner’de analist olarak görev yapacak” Dedi.
Cemal ATABEY

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.