BALKIŞ: EMEKLİLER İKTİDARA FATURAYI SEYYANEN KESTİ

BALKIŞ: EMEKLİLER İKTİDARA FATURAYI SEYYANEN KESTİ

ABONE OL
15 Nisan 2024 09:32
BALKIŞ: EMEKLİLER İKTİDARA FATURAYI SEYYANEN KESTİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Emekli Sen Bandırma Şube Başkanı Levent Balkış, 31 Mart 2024 yerel seçimleri Türkiye’de Bahar rüzgarlarının habercisi oldu.Tartışmasız 2024 yerel seçimlerine Türkiye’de toplumsal kesimler içerisinde damgasını emekliler vurmuştur dedi.

31 Mart seçimlerinde kayıtlı seçmen sayısı 61,4 milyon, emekli sayısı ise 16 milyon olduğunu belirten Levent Balkış “ Buna göre seçmenlerin yüzde 26’sı emeklilerden oluşuyor. 16 milyon emekli yıllarca AKP Saray iktidarının uyguladığı politikalar yüzünden  açlığa, sefalete mahkum edildi.  Saray iktidarı 22 yıldır emekliliğin saygınlığını yok eden sadaka verir gibi  zam yapan, ulufe gibi taksit taksit ikramiye dağıtan bir iktidar haline dönüştü.

7 yıldır aldığımız promosyonu müjde gibi gösteren, sağlığa ulaşılmaz bir sorun haline getiren, eğitimi özelleştirip eşitsiz hale getiren, havayı suyu ormanı Talan eden ve kirleten doğayı çevreyi yaşanılmaz duruma getiren işçiye emekliye emekçiye köylüye esnafa kadına gence yaslıya düşmanca politikalar sergileyen saray iktidarı bu sefer emeklilerden kırmızı kart gördü.

Biz emekliler olarak, emekliyi hiçe sayanlardan, dipsiz kuyuya atanlardan, emekliler ile dalga geçip alay edenlerden, emeklileri açlık ve sefalete mahkum edenlerden, vatanı parsel parsel satanlardan, Emekliler adına hesap sorduk. Vicdanımız rahat. Biz Disk Emekliler Sendikası olarak söz vermiştik iktidara balkon konuşması yaptırmayacağız  demiştik. Sözümüzü tutmuş olduk.

Emekliler de bu  sefer hesaplaşmayı yarına bırakmadı.  Emekli faturayı seyyanen kesti. Geleceğe dair umut tohumları atılmıştır. Artık mağdur olan emeklilerin birlikte hareket etme zamanı gelmiştir. Biz Disk Emekliler Sendikası Bandırma şubesi olarak   emeklilerin sendikal ve hak arama mücadelesinde dün olduğu gibi bugünde yarında mücadele alanlarında olacağız ve hakkımızı alacağız. Teşekkürler Emekli arkadaşlarım. “ Dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.