BALKIŞ: BİRLEŞE BİRLEŞE KAZANACAĞIZ

BALKIŞ: BİRLEŞE BİRLEŞE KAZANACAĞIZ

ABONE OL
7 Mayıs 2023 11:41
BALKIŞ: BİRLEŞE BİRLEŞE KAZANACAĞIZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

DİSK Emekli Sen üyeleri ile beraber kahvaltı etkinliğinde  bir araya geldi. kahvaltıya Belediye Başkanı Tolga Tosun, Belediye Melis Üyeleri, CHP Balıkesir Milletvekili adayları Selim Panç ve Sibel salı Karabacakoğlu, DİSK Emekli Sen Merkez Yönetim Kurulu üyesi Mehtap Çakır, Siyasi Parti Temsilcileri, STK’lar ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış konuşmasını yapan DİSK Emekli Sen Bandırma Şube Başkanı Levent Balkış ” Dün meydanlarda, sokaklarda nasıl beraber, omuz omuza taleplerimizi haykırdıysak, bugün yine aynı heyecan ve dayanışma duyguları ile kahvaltımızda yan yanayız.

Kahvaltımızı aslında daha önce yapmayı planlamıştık. Fakat 6 Şubat Depremi nedeniyle bugüne erteledik. 11 ilimizde büyük yıkıma neden olan depremde 50.000’in üzerinde insanımızı kaybettik. Coğrafyamız ve insanlık adına eşine az rastlanır bu yıkım; iki şeyi apaçık bizlere göstermiştir.

Birincisi; yaşadığımız kentler, sermayenin denetlenemeyen kar dürtüsü ve rant uğruna, deprem ve sel gibi doğal afetlere dayanıksız, savunmasız durumdadır.

İkincisi ise; milyonlarca insanımızın yaşamını derinden sarsan yıkım karşısında, acziyet içine düşen iktidara inat, tüm ülke insanımız ile birlikte, dayanışma içinde tek vücut olmayı başardık.

Hayatın her alanında dayanışmanın gerekliliği ve bilinciyle hareket ettik. Her sözümüzde, her eylemimizde birliğe, beraberliğe ve dayanışmaya vurgu yaptık. Biz Emeklilerin sorunları, hakları ve talepleri için hep sokaktaydık, meydanlardaydık. Ama biz kendi dertlerimizin, emeklilerin dertlerinin yanı sıra toplumsal her olaya ve duruma kayıtsız kalmayarak, gençlerin, kadınların, öğretmenlerin, emekçi memurların, direnişteki işçilerin, ekoloji mücadelesi yürüten yaşam savunucularının mücadelelerine destek olduk, dayanışmamızı sunduk. Gücümüz ve olanaklarımızın elverdiği oranda dayanışmadan sakınmadık. Yine aynı şekilde biz emeklilerin her eylem ve etkinliğinde yalnız olmadığımızı, dost kurumların desteğinin de her zaman yanımızda olduğunu gördük.

Dayanışma içinde olduğumuz kurumlara, özellikle Bandırma EMEK Platformu, Bandırma DEMOKRASİ Platformu, Bandırma Emekçi KADIN Platformu bileşenlerine Kent konseyine bugüne kadar sendikamıza gösterdikleri dayanışma için teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunarım. Büyük bir coşku ile iyi ki varsınız diyorum.

Önümüzde 14 Mayıs’ta seçimler var. Gerek biz emeklilerin haklarının ve gerekse ülkemizdeki bütün hak ve özgürlüklerin kısıtlandığı bir süreçten geçiyoruz. Sosyal ve ekonomik pek çok kayıplarımız var. Sendikamız kapatılma davası ile karşı karşıya. Emeklilerin maaşları enflasyonun altında kuşa dönmüş durumda. Ülkemizde ekonomi yönetimi sadece sermayenin çıkarlarına uygun hareket ediyor. Biz emekçiler ve emeklilerin çıkarına yada yararına bu iktidarın yapacağı bir şey yok. Biz 21 yılda bu çok iyi gördük. Saray iktidarı kendi saltanatı için tüm halkı derin bir yoksullaşmaya itti. Bu yoksullaşmadan tek çıkış yolumuz, birlikte olmaktan geçiyor. Birleşe, birleşe kazanacağız sloganı güncel bir gerçeklik olarak mücadelemizde yol gösteriyor. Biz emekliler sandığa gittiğimizde bunları aklımızda tutarak gideceğiz. Biz emeklilerin, emekçilerin çıkarını gözetmeyen hiçbir partiye bizden oy yok.

Evet 14 Mayıs’ta sandık önümüze geldiğinde, ilk işimiz saray iktidarını AKP/Gerici bloğunu sandığa gömeceğiz. İkinci olarak da, bugüne kadar eşitlik ve özgürlük mücadelemizde yanımızda, omuz omuza mücadele verdiğimiz dostlarımızı sandıklarda güçlendireceğiz. Biz emeklilerden emekçi düşmanlarına oy yok! Lale devri nasıl bittiyse sülale devri de öyle bitecek. Birleşe birleşe kazanacağız.” Dedi.

Kahvaltıda emek mücadelesinde uzun yıllar yer almış kişilere plaket takdim edildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.