BALIKESİR’DE BAŞKANLAR MAZBATALARINI ALDI

BALIKESİR’DE BAŞKANLAR MAZBATALARINI ALDI

ABONE OL
3 Nisan 2024 17:59
BALIKESİR’DE BAŞKANLAR MAZBATALARINI ALDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

31 Mart Mahalli İdareler Seçiminin tamamlanmasının ardından başta Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın olmak üzere, Altıeylül Belediye Başkanı Hakan Şehirli, Karesi Belediye Başkanı Mesut Akbıyık mazbatalarını alarak resmen göreve başladı.

Öğretmenevi’nde düzenlenen mazbata töreninde belediye başkanları ile birlikte Altıeylül ve Karesi Belediye Meclis üyeleri de mazbatalarını aldı. Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın ilçe belediye başkanlarıyla birlikte kimseyi ayırmadan Balıkesir’e hizmet edeceklerini söyledi.

“YARIM KALAN ŞARKIMIZI TAMAMLAMAYA GELDİK”

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın düzenlenen mazbata töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Yarım kalan şarkımızı bitirmek için buradayız. Hayallerimizi birlikte yönetmek için buradayız. Çünkü bu hayal benim değil Balıkesir’in, Balıkesirlilerin hayaliydi. Bu hayal Kuvayi Milliyenin başkenti için, bu hayal halkçı bir belediye için. Bu hayal Balıkesir içindi Hepinize teşekkür ederim. Bu hayalin tohumlarını Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk atmıştır. Bu hayalin tohumlarını işgal yıllarında Kuvayi Milliye bayrağını yükselten Yarbay Ali Çetinkaya attı. Bu hayalin tohumlarını ilk Kuvayi Milliye Kongrelerinin yapıldığı Okuma Yurdunda, Alacamescit’te atıldı. Bu hayalin tohumlarını Cumhuriyet kurulurken Savaştepeli Tıbbiyeli Hikmet attı. En önemlisi bu hayalin tohumlarını Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk attı.

“KUVAYİ MİLLİYE İTTİFAKI GEREĞİNİ YAPTI”

Bugün bu hayali gerçekleştirerek Atatürk’ün ayak izlerini sürdürüyoruz ve cumhuriyetin değerlerini büyütüyoruz Allah’ın izniyle. Bunlar nedir? Belediyeyi yönetirken iddialı olmayacağız, adaletli olacağız ve herkese eşit olacağız. Kimseyi kırmayan, ötekileştirmeyen bir belediyecilik bugün başlıyor. Bunun sahibi Cumhuriyet Halk Partili kardeşlerimin yanı sıra Balıkesir’de kurduğumuz Kuvayi Milliye İttifakına gönül veren AK Partili, Milliyetçi Hareket Partili, İYİ Partili, Saadet Partili, DEVA Partili ve Gelecek Partili kardeşlerime teşekkür ediyorum. Bu seçimin kaybedeni yok, tüm Balıkesir kazandı. Şimdi Balıkesir’i Türkiye’nin parlayan yıldızı yapmak için gece gündüz demeden arı gibi çalışma zamanı. Kampanyanın ilk gününden itibaren söylüyorum; makamda oturup tebrikleri kabul eden bir belediye başkanı değil, sözünü verdiğim gibi ilçelerde, köylerde, mahallelerde emekçilerle, çalışanlarla, memurlarla, iş dünyamızla birlikte olan çalışkan bir belediye başkanı olacağım.

“SON KÖTÜLÜKLERİNİ DE YAPTILAR”

Gönüller yapacağız. Gönülleri yapa yapa, birleşe birleşe kazandığımız bu ittifakı büyüteceğiz. 10 yıl milletvekilliği yaptım. Bu süreçte hiçbir kimseye hangi partidensin demedim sadece size nasıl yardımcı olabilirim dedim. Seçim kampanyasında her konuşmamda üstüne basa basa belediyede particilik olmayacak, belediyede siyaset yaptırmayacağım dedim. Bu sözlerimi binlerce kez tekrarladım. Hep birlikte zorlu seçim süreci geçirdik. Aynı isimde kopya aday çıkardılar. Bakanlarımız sıra sıra Balıkesir’e geldiler. Projelerimizin aynılarını tekrarladılar. İftiralar, yalanlar, karalamalar art arda geldi. Vatandaşın parasıyla karalayan gazeteler bastırdılar. Cadde cadde, köy köy gezip dağıttılar. Balıkesir’e yalan haber yaptılar. Şimdi son kötülüklerini de maalesef üzülerek söylüyorum bazı meslek gruplarına ve öğrencilerimize verdikleri indirimli ulaşım hakkını iptal etmişler. Bu son kötülükten mağdur olan hemşerilerim üzülmesin, biz bu her türlü zararı telafi edeceğiz ve herkesin yanında olup derhal gereğini yapacağız.

“HAYIRLI OLSUN YOLUMUZ AÇIK OLSUN”

Ahmet Akın, Hakan Şehirli ve Mesut Akbıyık başkanlarım Balıkesir’de adaletin ve eşit hizmetin simgesi olacak, bugünden itibaren başlıyoruz. Particilik, adam kayırmacılık bitmiştir. Yoksulluk inşallah Balıkesir’de tarihe gömülmüştür. Kentten köye göç göreceksiniz artacak. Kişiler geçici, yaptıkları kalıcıdır. Tıpkı Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi önemli olan eşit hizmet ve temiz siyaset yapacağız. Bugün itibariyle Balıkesir’de barış, adalet, huzur hakim olacaktır. Hayırlı olsun, yolumuz açık olsun.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.