BALIKESİR MİLLETVEKİLLERİNE SORUYORUM - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

BALIKESİR MİLLETVEKİLLERİNE SORUYORUM

Bu haber 22 Ocak 2021 - 16:43 'de eklendi ve 2.768 kez görüntülendi.

Seçim dönemlerinde siyasilerin dillerine pelesenk olan Bandırma, Güney Marmara’nın en büyük merkezi ve bölgenin de ağabeysidir sözlerini çok sıkça duyarız. Tüm siyasi partiler Bandırma’nın önemi vurgular ama seçimlerin bitimi ile de Bandırma unutulan ağabey olmaya devam eder. Bir önceki dönem Bandırma’dan çıkan milletvekili sayısının çok olmasının faturasını bu seçim döneminde diğer ilçeler Bandırma’ya ödettiler. Güney Marmara’nın ağabeyi, bölgenin lokomotifi denen Bandırma’dan tek bir milletvekili bile sıralamaya giremedi. Ahmet Akın her zaman ben Bandırmalı sayılırım dese de aslen Gönenli olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak şunu da ifade edeyim ki, Bandırma’nın hizmet alabilmesi için illa da Bandırmalı vekillerin olması gerekmediğine de inananlardanım.
Bu seçim döneminde Bandırma için sıralanan yatırım müjdeleri bizleri umutlandırmıştı. Kısaca hatırlatırsak, Bursa Yenişehir Osmaniye Bandırma Demiryolu, Bor Karbür, Kültür Merkezi, Diş Hastanesi, Katı Atık Tesisi, Alt ve Üst Geçitler, Tıp Fakültesi ve bence Bandırma için en önemli yatırımda Ömerli Mahallesine kurulması planlanan Yüksek Güç ve Yüksek Gerilim Laboratuvarı yatırımıydı. Gerçekten bu yatırım Bandırma’yı Türkiye’de çok farklı noktalara taşıyacaktı. Dünya’da sadece 9 adet bulunan bu güç laboratuvarı Türkiye’de tek olup sadece Bandırma’da olacaktı.
Vaat edilen tüm projeler pandemi şartlarına rağmen ağır aksak da olsa ilerlemeye devam ediyor. Bursa Yenişehir Osmaniye Bandırma Demiryolu projesinde Bursa Yenişehir arasındaki ilk aşamaya geçildi. Sonraki aşama 50 kilometrelik Yenişehir Osmaniye, üçüncü aşamada 95 kilometrelik Bursa Bandırma arasındaki demiryolu hattı tamamlanacak. Kültür Merkezinin temeli atıldı. Parasızlıktan şu an için duran projede ay sonunda tekrar çalışmalar başlayacak. Alt ve üst geçitlerin biri bitti diğeri ağır da olsa devam ediyor. Diş hastanesi tamamlandı diyebiliriz. Katı Atık Tesisi ara projeler aşamasında. Tıp Fakültesi içinde olumlu gelişmeler yaşanıyor. Bor Karbür tesisinin temeli atıldı. Proje devam ediyor.
Tüm bu olumlu gelişmelerin yanı sıra gerçek olmasına inanmak istemediğim çok olumsuz gelişmelerin yaşandığına dair dedikodular kulağımıza gelmeye başladı. Peki, neydi bu kulağımıza çalınmaya başlayan Bandırma için çok olumsuz olacak bu söylentiler? Saymaya çalıştığım bu yatırımların bence Bandırma için en önemlisi Ömerli Mahallesinde kurulması planlanan Yüksek Güç ve Yüksek gerilim laboratuvarı idi. 330 Dönüm arazi de kurulacak bu tesis yaklaşık 250 milyon avroya mal olacak. 14 laboratuvarın yer alacağı tesiste 350 mühendis çalışacak. Türkiye’de tek olacak bu tesislerde üretilen tüm beyaz eşyaların akreditasyonları yapılacak. Artacak lojistik ile Bandırma çok farklı bir noktaya taşınacaktı. Dikkat ederseniz taşınacak değil taşınacaktı diyorum. Zira kulağımıza bu tesis için farklı dedikodular gelmeye başladı. Farklı bir bölgenin milletvekilleri Yüksek Güç ve Yüksek Gerilim Laboratuvarlarını kendi bölgelerinde kurulması için çalışmalara başlamışlar. Gelen haberler doğru ise bayağı da yol almışlar. Başta da belirttiğim gibi bu haberlerin doğru olmadığına inanmak istiyorum. Bu tesisin Bandırma’dan alınarak başka bir kente yapılmasının faturası siyasi olarak hem Bandırma için hem de bölge milletvekilleri için ağır olur.
Buradan tüm Balıkesir milletvekillerine soruyorum…
2019 yılı içinde temelinin atılacağını açıkladığınız Yüksek Güç ve Yüksek Gerilim Laboratuvarı projesi ne oldu?
Üzerinden yıllar geçmesine karşın tesisin temeli neden atılmadı?
Bu tesisin Bandırma’dan farklı bir kente yapılacağı doğru mudur?
Eğer bu söylentiler doğru ise siz 9 Balıkesir milletvekili olarak buna göz yumacak mısınız?

&nbps

Bandırma Araba Servisi

&nbps;

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.