BALIK EKMEK, PİLAV AYRAN – MUHARREM ŞEN YAZDI

BALIK EKMEK, PİLAV AYRAN – MUHARREM ŞEN YAZDI

ABONE OL
5 Mart 2024 10:00
BALIK EKMEK, PİLAV AYRAN – MUHARREM ŞEN YAZDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“Öykü”
Hafta sonunda,Karadeniz türküleri ve kemençe eşliğinde balık 🎣 ekmek çok güzel oluyor.Bandırmalılar sağlıklı beslenmek için cumhuriyet meydanına koştu.Halk bu gibi etkinliklerin (adeta karnaval 🎡)devamlı olmasını hatta köfte ekmek ve tavuk dönere de hayır demezler..! Balık Ekmek kuyruğunda kimler vardı kimler,şaşırdım kaldım,kardeşim bir tane al da diğer vatandaşlar da alsın.Valla ne yalan söyleyeyim, benim de canım çekti ama bu yaştan sonra kuyrukta beklemek zor geldi..!
Bandırmalılar Bu güzel ve anlamlı organizasyonu düzenleyen Balıkesir ve Bandırma Belediye Başkan adayları Yücel Yılmaz ve M.Cemal Öztaylan’a teşekkür ederken aynı etkinlikleri diğer adaylardan da beklediklerini ifade ettiler.Bandırma Belediyesinin Tavuklu pilav ayran dağıttı.
Bazı münafıkların bu etkinliklerin seçimde oy için yapıldığını söylemlerini ciddiye almıyorum.
Balık ekmek kuyruğunda bulunan iki kişinin konuşmasına kulak misafiri oldum. Bandırma Belediyesi Başkanı seçildiğinden beri her Cuma pilav ayran dağıtılarak hayır yapılıp ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor. Bu gün Bandırmamıza gelen balıkları M.Cemal Öztaylan’nın Trabzon’daki bir çok balıkçı teknesi olan arkadaşı tarafından “5 Tır “ yolladığını” söylerken gözlerinin içi gülüyordu.
Dikkatimi çeken bir şey sahnede yer alan Karadenizli sanatçılar, kemençe eşliğinde halkın balık ekmeği, neşe içinde yemelerini sağladı.
+++++
Hayat pahalılığını ve yüksek enflasyon,Burjuva ve salon sosyalistlerini etkilemiş olacak ki!
Balık Ekmek kuyruğunda onların da yer aldığını ifade eden münafıklara inanmadım,demek onlarda bedavaya bayılıyorlarmış söylemlerini bir türlü
anlamlandırmadım..
++++
Partisinin içinde et market işletmesi sahibi olan meclis üyesinden halka açık hava mangal 🍖partisinin yapılması gündeme gelebilir söylentilerini çok abartılı olduğunu düşünüyorum.
Halkın sağlıklı besin kalori ve B-12 ihtiyacının karşılanması güzel bir düşünce..
Şarkılı türkülü etkinlik sonrası onulmalı yapan Belediye Başkan adayları projelerini anlatarak halkı bilgilendirirken çok mutlu oldukları gözlerinden belliydi..!
Darası diğer siyasi partilere..
Muharrem Şen/Bandırma Şehir Gazetesi..

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.