BAKAN: YEM SÜT PARİTESİ 1,5 LİRA OLMALIDIR - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

BAKAN: YEM SÜT PARİTESİ 1,5 LİRA OLMALIDIR

Bu haber 23 Haziran 2022 - 9:13 'de eklendi ve 170 kez görüntülendi.

 

Bandırma Erdek İlçeleri Süt Üreticileri Birliği Başkanı Özgür Bakan artan yem ve akaryakıt fiyatları karşısında yem süt paritesinin 1 liranın altına düştüğünü belirterek yapılacak süt fiyat güncellemeleri ile yem süt paritesinin 1,5 lira olmasını gerektiğini söyledi.

Çiğ süt fiyatlarının güncellenmesine karşın girdi maliyetlerindeki artışlar nedeniyle yetersiz kaldığı belirten Başkan Bakan “Çiğ süt fiyatları aylık olarak belirlenmesini istiyoruz. Çiğ süt desteklemeleri 1 liradan 20 kuruşa düşürüldü. Tekrar bu desteklemelerin 1 liraya çıkarılmasını ısrarla talep ediyoruz. “

Silaj yem bitkisi desteklenmeli

Artan girdi maliyetlerini düşürmek için silaj yem bitkisine destek verilmesini isteyen Bandırma Erdek İlçeleri Süt Üreticileri Birliği Başkanı Özgür Bakan “Üreticiler girdi fiyatlarını azaltmak adına mutlaka farklı çareler aramak zorundalar. Bunun için silaj yem bitkisi üretiminin artmasın gerekiyor. Bu konuda devletimizin de silaj yem bitki konusunda destekleme yapmasını bekliyoruz. Bu desteklemelerini de silaj bitkisi ekimi öncesinde yapılmasını istiyoruz.”

Süt hayvancılığının artık sürdürülebilir olmaktan çıktığını belirten Özgür Bakan, desteklemeler artmaz ise süt üreticileri süt hayvanlarını kesime yollamaya devam edecekler dedi.

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .