BAKAN KURUM 1500 KONUTLUK TOKİ İÇİN ONAY VERDİ - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

BAKAN KURUM 1500 KONUTLUK TOKİ İÇİN ONAY VERDİ

Bu haber 08 Haziran 2022 - 23:36 'de eklendi ve 1.169 kez görüntülendi.

Bandırma’ya yapılması planlanan 1500 dairelik yeni TOKİ evleri için Ankara’ya giden Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Doğan ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri Çevre Şehircilik ve İklim Bakanı Murat Kueumyile görüştü. 1500 daireden oluşacak projeye başlanması için onay alan Doğan “İlkEtapta şimdilik 1500 Konutluk Toki Yeri içinBalıkesir Milletvekillerimiz ile Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’la bir araya geldik. Bakanımızın teveccühü ile Bandırma için Toki yerimizin sözünü aldık. Verdiği talimatlar ile 1500 Konutluk Toki projemiz için çalışmalar başladı” dedi.

Doğan ayrıca görüşmede Bandırma’ya kurulması planlanan üç bin metrekare genişliğindeki kavuklu kuluçka hanesi için de onay aldıklarına değinerek “Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’la yaptığımız görüşmeler sonucunda Milli Emlaktan Bandırma Koyunculuk Araştırma Enstitüsümüze sağlanan yer ile Bandırma’ya dev yatırım:Marmara denizinde son yıllarda ortaya çıkan müsilaj sorununa çözüm olmak, Hem ulusal hem de uluslararası platformda çift kabuklu yetiştiriciliğinde Önder kuruluş haline gelmek için Bandırmamızın adına yakışır yıllık 5 milyon yavru kapasiteli 3 bin metrekare kapalı alana sahip çift kabuklu kuluçkahanesi kuruyoruz. Kurulacak olan kuluçkahane ile bölgede kurulan ve kurulması planlanan midye çiftliklerine yavru temini yapılacak, Marmara denizinde nesli tükenmek üzere olan çift kabukluların popülasyonları arttırılarak daha temiz bir deniz politikasıyla bölgenin hem ekonomik hem de bilimsel alanlarda kalkınması sağlanacaktır” diye konuştu.

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .