Bahşiş - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

Bahşiş

Bu haber 26 Ekim 2013 - 16:40 'de eklendi ve 1.970 kez görüntülendi.

Güzel ülkemde yine enteresan bir durum söz konusu.Gerçi hergün bir yenilik ile uyanmaya alıştık.Gel gelelim bu yenilikler nedense hep düşük gelirli vatandaşlarımıza uygulanıyor.Dar gelirli de olmasa ülke ekonomisi ne hale gelecek düşünmek bile istemiyorum.

Değişikliğe gelelim.Gelir İdaresi Başkanlığı,garson,müzisyen gibi işlerde çalışanların bahşiş toplamalarına vergi uygulaması getirdi.Buna göre toplanan bahşişin % 20’sini devlet vergi olarak alacak.

Ne kadar komik bir durum değil mi? Sanki başka yapılacak iş kalmamış gibi dar gelirliye bir darbe daha vuruluyor.Birde bunu bir iş sınıfına sokmuşlar.Neymiş efendim,kazandıkları para usülsuzmüş.Vay canına sayın seyirciler.

Gariban ne yaparsa usülsüz oluyor zaten.Aylık geçimin 1300 tl belirlendiği bir ülkede, 803 tl asgari ücretle işçi çalıştıracaksın,arada kalan 500 tl’yi nereden bulursan bul diyeceksin,üstüne bir de gece ekstra iş yapmaya çalışan vatandaştan vergi isteyeceksin.Muz cumhuriyeti mi arkadaş burası?

Zengin her türlü vergi daleverası yapacak,usulsüzlüğün alasını yapacak, fakir ekmek parası kazanmaya çalıştı mı suç.Böyle bir ülke başka nerede var.Sokak düğünlerinde ki tefçiler,sinema salonlarında yer gösterenler,otellerde gece kafa kıyaklara asansörlerde yer gösterenler,akşam işten çıktığında sabaha kadar lokantalarda çalışanlar,geceleri disko ve barlarda ekmek parası mücadelesi verenler,kahvehanelerde mesai saatlerinden sonras çalışıp ailesinin ihtiyacını karşılamak isteyenler…Saymaya başladık mı uzayıp gidecek.Bu örnekler gibi daha niceleri var.Hepsinin ortak amacı belli,ailesine daha yaşanabilir bir hayat sunmak.

Hani televizyon ekranlarında dini programlara bağlanıp orada ki din bilimcilerine o caiz mi bu caiz mi diye soru sorarlar.Bende şimdi her kulvarda din etkinliğini ön plana çıkaran değerli yetkililere soruyorum sizin  vatandaşlara yaptığınız bu uygulama caiz mi?

Yakında soluduğumuz oksijen bile ücretlendirilirse şaşırmamak gerek.

Hayırlı günler diliyorum.Kalın sağlıcakla…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .