AZİZ YILDIRIM - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

AZİZ YILDIRIM

Bu haber 16 Ağustos 2016 - 13:29 'de eklendi ve 2.423 kez görüntülendi.

Türk futbol camiasında en sevmediğim kişilerden biridir Aziz Yıldırım. 3 Temmuz şike haberleri çıkınca hepimiz Fenerbahçe’yi yıpratılmak adına olaya balıklama atlamıştık. Futbol da teşvik ve şike yokmuşçasına tuttuğumuz takımı temize çıkarabilecekmişiz gibi Aziz Yıldırım’ı suçlamıştık. Yıllar sonra bu şike olayı da aynen Ergenekon, Balyoz davaları gibi FETÖ/PDY terör örgütünün tezgahı çıktı.

Nedense hiç sevemedim Aziz Yıldırım’ı. Futbola kavgayı ve çirkinliği getirdiğine inandım. Her başarısızlığının ardından gündemi değiştirme adına birileri ile kavga çıkarması Türk futboluna zarar verdi. Azda olsa kulüpler arasındaki kalan dostluğu hep sabote etti diye düşündüm. Ancak çok iyi yaptığı bir mücadeleyi de sonuna kadar beğendim ve destekledim. Aziz Yıldırım tribündeki kulübün sırtından geçinen asalakları temizlemek adına verdiği mücadele, Türk futbolu adına son yıllardaki en iyi örnek olduğuna inanıyorum. Çalışmadan sadece kulüpten aldıkları ile lüks yaşam sürenleri tribünlerden temizlemeye kalkınca tepki görmesi de kaçınılmaz oldu. Yıllardan bu yana da tribün temizliğini yapmaya çalışan Aziz Yıldırım’ın bu konuda tüm kulüplere örnek olmasını diliyorum.
Anadolu takımlarında da aynı sorun son yıllarda biraz azalsa da hala devam ediyor. Meblağ İstanbul takımları kadar büyük olmasa da Allah bereket versin yağmasa da damlıyor. Bu sıkıntı daha ziyade liyakatsizlerin başkan olduğu kulüplerde sıkıntı yaratıyor. Hayatında futbol maçına gitmeyen ama parası olduğu için makam ve mevki peşinde olan küçük burjuva özentilerinin Türk futboluna verdiği zarar işte bu noktada başlıyor. Bilgisi, kültürü bu makamı dolduramaya yeterli olmayan küçük burjuvalar çaresiz şark kurnazlığına başvuruyorlar. Kendilerini eleştirebilecek kişileri yönetime alma yöntemi bu kurnazlıklardan biri. Tribün desteği bu liyakatsiz başkanlar için ölümcül önem taşıyor. Buradaki desteği de medya üzerinde baskı yaratma adına kullanabiliyorlar. Geri adım atmayan medya patronuna küfür edip reklam silahını kullanıyor. Konuşacakları yönetime alıp, tribünde etkili olanlara iş verince, basını da bir şekilde susturunca, bir de deplasmana araba verip kendini Büyük başkan diye bağırttırınca o küçük burjuva kendini gerçekten başkan sanıyor. Lakin ne yazık ki bunlar onu gerçekten o makamı hak eden başkan yapmıyor. Birilerinin ittirmesiyle ya da parasıyla başkan olan liyakatsiz kişiler bilmelidirler ki yarattığı tribün canavarları gün gelince onları da yok edecek. Verdiği paralar, otobüsler canavarlara yetmeyince daha fazlasını isteyecekler. O daha fazla verecek ama o da yetmeyecek.
Bizler Bandırma’da bu çirkinlikleri yaşamadığımız için kendimizi şanslı sayabiliriz. Allahtan medyaya küfür eden, tribünleri besleyen bir başkana sahip değiliz. Bandırmaspor’a çifte şampiyonluk yaşatan bir başkanımız var. Şükürler olsun…..

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .