AYYILDIZ MAHALLESİNİ MARKETLERİN İNSAFINA TERKETTİNİZ!

AYYILDIZ MAHALLESİNİ MARKETLERİN İNSAFINA TERKETTİNİZ!

ABONE OL
18 Mayıs 2024 10:31
AYYILDIZ MAHALLESİNİ MARKETLERİN İNSAFINA TERKETTİNİZ!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ayyıldız Mahallesi Muhtarı Ali Derman söz verilen ancak hala yapılması yönünde tek bir adım dahi atılmayan Mahalle pazarı için sıkıntılarını dile getirdi. Uzunca bir süredir Ayyıldız Mahallesi, Yeni Mahalle ve Çalışkanlar Mahallesinin de ortaklaşa yararlanacağı Mahalle Pazarının yapılması için başvurularının olduğunu açıklayan Ayyıldız Mahallesi Muhtarı Ali Derman “  Ayyıldız Mahallesi, Yeni Mahalle ve Çalışkanlar Mahallesi dar gelirli insanların ikamet ettiği mahalleler. İki vasıta ile gidebileceğimiz Cumartesi Pazarı mahalleliler için oldukça uzak. Yaşlıların ulaşım araçlarıyla o pazara gidip alışveriş yapmaları zor. Onun için bu 3 mahalle için bir semp pazarı talebimiz ortada duruyor. Yetkililer söz verse de yapılan bir Pazar ortada yok. Önceki Belediye Başkanı da şimdiki Başkan Dursun Mirza’da bu konuda sözler verdi. Belediyelerin maddi durumlarını biliyoruz. Ancak bizlerin bekleyecek halimiz kalmadı. Haftada 1 gün 3 mahallenin ortaklaşa kullanabileceği mahalle pazarının bir an önce yapılmasını istiyoruz. “

Geçtiğimiz hafta Pazarcılar Odası Başkanı Erkan Alpsu’nun  Şehir Gazetesine yaptığı açıklamalara da değinen Ayyıldız Mahalle Muhtarı Ali Derman “ Sevgili başkan alışverişlerinizi zincir marketlerden değil, pazarlardan yapın diyor. Doğru söylüyor haklı ama bizlerin pazarlara gitme konusundaki sıkıntılarına da değinmesini bekleriz. Olmayan pazardan nasıl alışveriş yapacağız. Ayyıldız Mahallesini, Yeni Mahalleyi ve Çalışkanlar Mahallesini zincir marketlerden alışveriş yapmaya mecbur bırakıyorsunuz. Bizde pazarlardan alışveriş yapmak istiyoruz ama öyle şansa sahip değiliz “ Dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.