AVNİ KOCAMAN DENİZ BİLİMLERİ MERKEZİ TÖRENLE AÇILDI - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

AVNİ KOCAMAN DENİZ BİLİMLERİ MERKEZİ TÖRENLE AÇILDI

Bu haber 17 Mayıs 2022 - 16:23 'de eklendi ve 370 kez görüntülendi.

Denizcilik Fakültesi Eğitim ve Uygulama Yerleşkesi H. Avni Kocaman Deniz Bilimleri Merkezi törenle açıldı.

Bandırma’nın en büyük şirketlerinden biri olan Kocaman Balıkçılık Şirketi tarafından finansı yapılan Deniz Bilimleri Merkezinin açılışına Bandırma Kaymakamı Engin Aksakal, Erdek Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy, Balıkesir ve Bandırma Cumhuriyet Başsavcıları, Bandırma Garnizon Komutanı, Erdek Mayın Filo Komutanı, Siyasi partilerin ilçe başkanları ve çok sayıda iş Dünyasının tanınmış isimleri katıldı.

Açılışta konuşan Kocaman Balıkçılık Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kocaman “Böylesi bir Deniz Bilimleri Merkezini açmak Babam Avni Kocaman’ın hayaliydi. Yapım aşamasında babam burayı ziyaret etmiş ve çok mutlu olmuştu. Ancak açılışını görmek nasip olmadı.

Balıkçılık sektör olarak eğitimin düşük olduğu bir sektör. Sektörümüzde eğitim eksikliği olduğunu biliyoruz. Ne yazık ki, genç balıkçıları eğitemiyoruz. Sektördeki okul konusundaki eksiklikleri sertifika vererek kapatmak zorundayız. Ülkemizde 35 Bilim Merkezi olmasına karşın Deniz Bilimleri Merkezi yoktu. Kocaman ailesi olarak bu açığı kaptığımız için mutluyuz. Aile ve şirket olarak her zaman Bilim merkezine destek olmaya devam edeceğiz. Katkı sunan herkese teşekkür ediyorum. “ Dedi.

Kocaman Balıkçılık Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kocaman’ın konuşmasının ardından Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Süleyman Özdemir Kocaman ailesine yaptıkları yatırımlar dolayısıyla plaket takdim etti. Plaketi Kocaman ailesi adına Avni Kocaman’ın eşi Yücel Kocaman aldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .