ASLAN: YETKİ VE SORUMLULUK BİZİM DEĞİL

ASLAN: YETKİ VE SORUMLULUK BİZİM DEĞİL

ABONE OL
29 Eylül 2023 12:17
ASLAN: YETKİ VE SORUMLULUK BİZİM DEĞİL
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bandırma Bilim Sanat Merkezi ile ilgili olarak Balıkesir basınında yer alan haberlere İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan yanıt verdi. Bilindiği üzere Balıkesir’deki bir sitede çıkan haberde Bilim Sanat Merkezindeki eksikliklere vurgu yapılarak yetkililerin eksiklikler konusunda bilgilerinin olup olmadığı sorulmuştu. Bilim Sanat Merkezi Müdür yardımcısının CİMER’e yazı yazmasıyla başlayan polemik hakkında İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan Şehir Gazetesine açıklamalarda bulundu.

Yapılan eğitim kurumları projelerinin geçici kabulü işlemlerinin Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından yapıldığını belirten Mutlu Aslan “ Bu konuda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün herhangi bir yetkisi ve sorumluluğu mevcut değildir. Biz müdürlük olarak görülen eksiklikleri İl Müdürlüğü aracılığı ile Yatırım izleme ve Koordinasyon Başkanlığına iletiriz. Proje verileri bizlerde bulunmaz. İnşaat kontrolleri Yatırım İzleme ve Koordinasyonu Başkanlığı tarafından yürütülür. Bu kontrolleri yapacak teknik elemanlarımız zaten yoktur.

Geçici kabul sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı müfettişleri projeye uygunluk incelemeleri yaparak raporlaştırır. Bilim Sanat Merkezi hizmet binasında projeye aykırı bir durum yok. Çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile alternatif yol çalışmaları sürüyor. Bu gecikmelerin nedeni 6 Şubat günü yaşanan 11 ilimizi etkileyen deprem felaketidir. Kamu yatırımlarını deprem bölgesine kaydırmasıdır. Süreç hızlandı ve eksiklikler en kısa sürede tamamlanacaktır.”

Tek taraflı haber yapmak basın etiğine ne kadar uyuyordur sorusunu soran İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan “ Haberi yapan arkadaş hiç araştırma yapmamış. Haberi yaparken zahmet edip bize sorsaydı biz kendisine gerekli bilgileri verirdik.  “ Dedi.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.