ASLAN: AYNI OKULDA KARANTİNAYA GİREN 2 SINIFIMIZ OLMADI - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

ASLAN: AYNI OKULDA KARANTİNAYA GİREN 2 SINIFIMIZ OLMADI

Bu haber 15 Ekim 2021 - 15:05 'de eklendi ve 537 kez görüntülendi.

 

Bandırma Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan gazetecilere yaptığı açıklamalarda yeni okul yatırımlarını ve yüz yüze eğitimdeki son durumu değerlendirdi.

ANADOLU LİSESİNİ 1 KASIM’DA YENİ BİNASINA TAŞIYACAĞIZ

Bandırma Anadolu Lisesindeki son durumu anlatan Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan “Bandırma Anadolu Lisesinin yeni eğitim döneminde TOKİ’deki yeni okul binasında eğitim görmesini hedeflemiştik. Müteahhit firmanın en geç Ağustos ayına kadar binayı bize teslim etmesi gerekiyordu. Bu çerçevede Milli Eğitim Müdürlüğü olarak eski Bandırma Anadolu Lisesi binasını güçlendirme çalışmaları için boşalttık. Ancak müteahhit firma binayı teslim etmesi gereken tarihte teslim etmeyince öğrencilerimizi bir süreliğine Bandırma Ortaokulu binasına yerleştirme zorunda kaldık. Çıkan sorunları da teneffüs ve ders saatlerindeki değişikliklerle aşmaya çalıştık. Bütün sosyal tesise ve donanıma sahip bu binanın eğitime geçmesi için İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yoğun bir çaba içerisindeler. 1 Kasım tarihi itibari ile öğrencilerimizin yeni binaya aktarmak hedefindeyiz. Bir aksilik olduğu taktirde en geç 15 Kasım’da öğrencilerimiz yeni binada eğitimlerine devam edecekler. Bu süreçte öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz sıkıntı yaşadılar. Ancak yeni okul binasında eğitim başladığında Bin 100 öğrencimiz bu sıkıntılarının karşılığını görmüş olacaklar.”

BAZI OKULLARIMIZDA GÜÇLENDİRME ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR

Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan Bandırma’daki bazı okullarda güçlendirme çalışmalarına başlayacaklarını belirterek “Bandırma’daki okulların fiziki şartlarını çok iyi şekilde düzenledik. Ancak kalan birkaç okulumuzda güçlendirme çalışmalarına başlayacağız. Bu çerçevede önceliğimiz Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi ve Mesleki Eğitim Merkezi olacak.

Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesini güçlendirme çalışmalarının tamamlanmasının ardından eski Bandırma Anadolu Lisesi binasına taşıyacağız. Ancak Fen Lisesi yanında hızlı bir şekilde yeni bir okul binası yapılacak. Bu binanın yapılmasıyla da Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesini bu yeni binaya taşıyacağız. Boşaltılan Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi binasını ise güçlendirmelerin sonunda 18 derslik İlköğretim Okuluna çevireceğiz. Zira o bölgede ilköğretim Okuluna acil ihtiyacımız var.

 

Son etapta boşalacak Bandırma Anadolu Lisesi binasını da Ramazan Konuş İmam Hatip Lisesine tahsis edeceğiz. Bu okulun yerine de Anaokulu yapacağız. Mesleki Eğitim Merkezi ise güçlendirme süresinde İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde eğitime devam edecek.

Yeni Mahallede bir ilkokul ihtiyacımız var. Bunun için 24 derslik bir ilkokulun inşaatı ihale aşamasına geldi. Önümüzdeki hafta içinde ihale ilanına çıkmayı hedefliyoruz. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak söz verdiğimiz sözleri tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu konuda öncelikle Milli Eğitim Bakanlığımıza, valimize, kaymakamımıza, kurum ve kuruluşlar ile hayırsever Hüseyin Baş ve Murat Ercili’ğe teşekkür ederim. “

AYI OKULDA KARANTİNAYA GİREN 2 SINIF OLMADI

Yüz yüze eğitime başlanmasıyla okullarda pandemi kurallarını titizlikle uyulamaya dikkat ettiklerini söyleyen Mutlu Aslan “Bugüne kadar Bandırma’daki okullarımızda tehdit eder noktada sıkıntı yaşamadık. Bir okulda karantinaya giren 2 sınıf vakasını yaşamadık. Yüz yüze eğitim noktasındaki tüm ısrarımız devam ediyor.

Pozitif vaka çıkan ve karantinaya alınan sınıflardaki öğrencilerimiz uzaktan eğitime devam ediyor. Sınıfında temaslı olarak karantinaya giren öğrenciler ise 5. Günün sonunda yaptıkları PCR testi negatif çıktığı taktirde sınıfına geri dönüyor. PCR testi yaptırmayan öğrenciler ise 10. Günün sonunda sınıf arkadaşlarının arasına geri dönüyor. Hastalığa yakalanan ve testleri pozitif çıkan öğrencilerimiz 14 günlük karantina süreleri sonunda sınıfları dönebiliyorlar.

Okullarda maske ve dezenfektan sıkıntı yaşamıyoruz. Bu konuda Recep Gençer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi dezenfektan ve temizlik malzemelerini tedarik ediyor. Yüz yüze eğitimin devam ettiği sürece öğretmen ve öğrencilerimizin maske ve sosyal mesafe kurallarına titizlikle uymalarını rica ediyorum “ Dedi.

 

Bandırma Araba Servisi

&nbps;

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.