ARTAN KİRALAR ESNAFI ZORLUYOR - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

ARTAN KİRALAR ESNAFI ZORLUYOR

Bu haber 22 Ocak 2021 - 9:42 'de eklendi ve 178 kez görüntülendi.

Bandırma Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Kemal Şimşek ülkemizde yaşanan pandemi odaklı sıkıntıları Sanayi Sitesi esnafı olarak da yaşadıklarını ifade etti.

Kısıtlamalar yüzünden sanayi esnafının çalışma saatlerinin azaldığını belirten Başkan Kemal Şimşek “Pandemi kısıtlamaları dolayısıyla araç trafiğinin de doğal olarak azaldı. Sanayi sitemize gelen araç sayılarında da düşme oldu. Dükkanları kiralık olan 40 kadar esnafımız oldukça mağdur durumda. Sanayi esnafı olarak devletin verdiği krediler ile ayakta kalmaya çalışsak da işimizin çok zor olduğunu söylemek isterim.

Sanayi Sitemiz artık alan ve dükkan sayısı olarak yetmiyor. Boş dükkan kalmayınca dükkanları da kiraları yükselmeye başladı. Zaten kiraları ödemekte zorlanan esnafımız artan dükkan kiraları karşısında çaresiz kalıyorlar.”

Pandemi sürecinde Sanayi Sitesinde Belediyelerin temizlik ve onarım işlerine devam ettiğini söyleyen Kemal Şimşek “Hem temizlik hem de dezenfekte çalışmalarını belediyemiz devam ettiriyor. 12 dükkanımıza doğalgaz bağlantısı yapıldığı için o bölgedeki yollarda kazılmalar oldu. Sağ olsunlar tüm yollarımız onarıldı.

Sanayi Sitemizin kapalı olan yolunu açtık. O yol boyu kenarını çitle çevireceğiz ve 100 fidan dikerek o bölgeyi ağaçlandıracağız. “Dedi.

 

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.