AMERİKAN KÜLTÜR KOLEJİ’NDE CUMHURİYET COŞKUSU

AMERİKAN KÜLTÜR KOLEJİ’NDE CUMHURİYET COŞKUSU

ABONE OL
27 Ekim 2023 14:23
AMERİKAN KÜLTÜR KOLEJİ’NDE CUMHURİYET COŞKUSU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bandırma Amerikan Kültür Koleji Cumhuriyetin 100. Yılını adına yakışan bir biçimde kutladı. Okul bahçesinde gerçekleşen kutlama töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Öğrencilerin yaşadığı 100. Yıl coşkusu Bandırma Amerikan Kültür Koleji Müdürü Nur Arıkut’un konuşmasıyla doruğa çıktı.

Cumhuriyetin çok zor şartlarda kurulduğunu ve sonsuza kadar korunacağını vurgulayan Nur Arıkut “Cumhuriyet, bir millete yakışan en güzel yönetim sistemidir. Cumhuriyet bir haktır. Türk milleti olarak bu hakkı Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde silah arkadaşları, gazilerimiz, şehitlerimiz, anneler, babalar, çocuklar hep birlikte mücadele ederek yılmadan, asla pes etmeden, vazgeçmeden elde ettik. Kavuştuğumuz Cumhuriyet bize büyük haklar sağladı. Bugün bu alanda toplanabiliyorsak, teknolojinin bütün imkânlarından yararlanabiliyorsak, hepimiz kişisel hak ve özgürlüklerimizin mutluluğuyla eşit, adil bir ülkede yaşayabiliyorsak bu Cumhuriyet sayesindedir. O yüzden çalışarak, emek vererek kendimizi, ailemizi ve ulusumuzu gururlandırarak Cumhuriyet’in bize kazandırdıklarını sonsuza kadar koruyacağız. Cumhuriyet değerlerine sonsuza kadar sahip çıkacağız. “ Dedi.

Bandırma’da yok olan okulların boru ve trampet takımı olgusunu tekrar yaşatmaya başlayan Bandırma Amerikan Kültür Kolejinin boru trampet takımının gösterisiyle devam eden Cumhuriyetin 100. Yıl kutlama etkinliğinde ilkokul öğrencilerinin gerçekleştirdiği Cumhuriyet koreografisi büyük beğeni topladı. bu gösterinin sonunda öğrenciler yüzlerce Türk bayraklı balonu gökyüzüne bıraktı.

Kutlamaların son bölümünde ise boru ve trampet takımı öncülüğünde okul dışına taşan kutlamalar okul kurucusu Selen Karabıyık ile Kolej Müdürü Nur Arıkut’un da yürüyüşe katılımıyla sona erdi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.