ALTYAPI'DAKİ GENÇLER HAZIR MI? - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

ALTYAPI’DAKİ GENÇLER HAZIR MI?

Bu haber 07 Temmuz 2021 - 17:41 'de eklendi ve 776 kez görüntülendi.

Bandırma Araba Servisi

Her sezonbaşı açılış demeçlerinde yer alan beylik bir cümle vardır:”Bu sezon altyapılara daha da önem vereceğiz..”Sezon açılır..haftalar ilerler…bu söz unutulur gider…

Altyapımız sonuçlar adına başarılıydı…

Bandırmaspor U-19 takımı  yeni yeni yapılanmasına karşılık gerçekten başarılı bir sezonu geride bıraktı.. Antalya’daki Play-Off maçlarına katılmayı başardı.. Sportif başarı adına tam not aldı..Zafer Hoca yönetiminde yeni oluşturulan bir kadro ve alınan başarılı sonuçlar..Alınan skorlar ve kazanılan puanlar adına kendilerini tebrik ediyorum..

Gelişim Direktörlerinin gerçek görevi!…

Yalnız Zafer Hoca(Yiğit)’nın  ünvanları arasında “Gelişim Direktörü” sözleri de yazıyor!.. Ben alınan başarılı sonuçların yanında altyapıda oynayan yetenekli gençlerin üstyapılara kalıcı bir şekilde kazandırılıp kazandırılmadığına da bakıyorum…Yoksa açılışlara çağırmak, gençleri profesyonel yapmak ,sezon sonu bazı formalite maçlarında dengesiz sürelerle bu yeteneklere şans tanımak, bu gençlerin gelişimi ve kazanımları için bana yetmez çalışmalar gibi geliyor!..

Acaba Zafer Hoca’nın gelişim raporlarında neler yazılı?

Şimdi Bolu kampına kaleci Ali Serçek, Mert Ali, Aygün ve Bora’nın katılacağını öğrendim. Bu arada Başkan Göçmez’in 25 kişilik geniş kadro için altyapıya ayırdığı  üç kişilik kontenjan sözü de var!.. Ben en çok Zafer Hoca’nın altyapıdaki yetenekli için yazdığı gelişim raporlarını merak edenler arasında yer alıyorum!…

Gelin sizlere izlediğim kadarıyla scaut ekibimiz kadar olmasa da  altyapıda gözüme çarpan futbolculardan bahsedeyim…

KALECİ ALİ SERÇEK : Sabırlı,yetenekli bir eldiven…

Geçen sezon Kurtuluş ta geldikten sonra adeta 4.kaleci ünvanıyla paslandı gitti… Oysa Adanaspor maçında hiç te kötü değildi.. Boy, fizik herşey tamam.. Mental eksiklikleri varsa o da çalıştırıcıların tamamlayacağı bir nokta.. Ali varken Uşakspor’dan Hüseyin’in transfer edilmesi beni oldukça şaşırttı…”Artık Ali’nin yeteneklerini iyi bilen, güvenilir bir mentör eşliğinde 3.Lig takımlarına kiralanması hem bu çocuk için, hem de Bandırmaspor adına yararlı olacaktır..” derim…

JACOP ADEEDE: Takımın ön liberoda sigortası…

Güçlü. Basit ve yararlı oynuyor. Zaman zaman orta alanda yalnız kalmanın sıkıntılarını yaşayan bir futbolcu. Yukarıya taşınmamasını yabancı statüsüne bağlıyorum…

VİTAL: Antalyaspor U-19 takımından gelen Vital, kalitesiyle yukarıya göz kırpan bir isim…

Çok yetenekli, zeki.. Akıllı sprintleri var.. Çakılı oynatılmayacak bir yetenek.. İyi bir ustanın elinde gelecekte çok iş yapar.. Ancak maç seçmemesi kaydıyla!….

EMİRHAN: Alın size Galatasaraylı Bülent Korkmaz’ın çocukluğu.

Bursa altyapısından renklerimize kazandırılmış bir isim..Mükemmel bir fiziğe sahip…Çabukluk kazandırıldığında kazanılacak iyi bir stopere aday bir futbolcu..

AYGÜN: Oyun zekası mükemmel…

Tekniği çok çok iyi..Topla çok çabuk ve kıvrak olmak zorunda…Yaşının küçük olması büyük avantaj..Bireysel çalışmalara ve mentöre ihtiyacı bulunan,geleceği olan bir yetenek..Kesinlikle küsmemeli!..Antrenörleri de artık bu futbolcu hakkında kesin kararlarını vermel!..”Aygün,Adanaspor maçında 64 dakika oyunda kalan başarılı bir futbolcu mu?Yoksa U-19 Balıkesirspor Play-Off karşılaşmasında kulübede yedek bekletilecek kadar yetersiz bir krampon mu? Bu çelişkiyi çözmüş değilim!….

MERT ALİ: Kendisini U-13 ve U 14 liglerinden tanırım…İyi bir golcüydü…

Mert Ali seyrettiğim yıllarda  iyi bir bitirici olarak aklımda kalmış,gol krallıklarına abone olmuş yetenekli bir isimdi..Attığı sayısız gollerle  alt liğlerde takımını ve  Hocalarını taşımış bir golcüydü..Son yıllarda bu yeteneklerinin üzerine neler koyduğunu bilemiyorum..Bunu şimdi hangi takımı çalıştırdığını bilmediğim Faruk Ahlatlı ve halen Bandırmaspor A takımında yardımcı Antrenörlüğe getirilen Mustafa İzgi’ye sormanın daha doğru olacağı görüşündeyim!..

BERKE: Çabuk düşünen, yetenekli bir isim…

Berke,Bandırma’nın güçlü takımlarından Marmara’da forma giymiş.takım kaptanlığı yapmış rahmetli Kürt Kazım’ın torunu..Berke teknik kapasitesi yüksek,çabuk düşünen,yetenekli bir isim..Ofansif orta saha oyuncusu..Tipik bir 8 numara..Kenar  uzun kulvarlarda oynatılacak bir isim değil!Gözden kaçırılmaması gereken yıldız adaylarından bir futbolcu….

………………………………………

Şimdi ası şu soruya yanıt bulmak gerekiyor: ”Altyapıdaki çocuklar hazır mı? Bu liği kaldırabilirler mi? ” Niye olmasın? Yeter ki onları tesis mesis sözlerinin arkasına fazla saklanmadan yeter ki onları iyi hazırlayalım!.. Yeter ki onlara maçların izin verdiği süreler içerisinde cesaretle şans verelim.. Yeter ki onları doğru yorumlayalım!..”

Göreceksiniz.. Doğru yorum….Doğru zamanlama…Doğru gelişim idmanları ve doğru mentör yorumlarıyla bu gençler yüzümüzü kara çıkartmayacaktır.. Edincik’teki tesisleri yeterli bulmayanlara da aynı yerdeki harman yerinde yetişmiş, Bandırmaspor. Balıkesirspor ve Göztepe formalarını başarıyla  K.Hasan’ı(Demir)  rahatlıkla örnek olarak gösterebilirim..

Bu konuda hiçbir bahane üretmeden kulübü 3.Lig uçurumundan alıp  TFF 1.Lig’e taşıyan Başkan Göçmez ve arkadaşlarının başarısı da çalıştırıcılara ve gençlere iyi bir örnek teşkil edecektir diye düşünüyorum..

Zeyyat Saygınbandirmasehir@gmail.com

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.