ALTIN FİYATLARINDAKİ ARTIŞ TEDİRGİN EDİYOR - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

ALTIN FİYATLARINDAKİ ARTIŞ TEDİRGİN EDİYOR

Bu haber 10 Ocak 2020 - 11:53 'de eklendi ve 563 kez görüntülendi.

Safir Kuyumculuk ortaklarından Mehmet Doğan “Altındaki yükselme kuyumcular olarak bizleri tedirgin ediyor” dedi.
Amerika ve İran arasındaki yaşanan sorunlar nedeniyle altın fiyatlarının tüm Dünya’da arttığını söyleyen Mehmet Doğan “ Altın 1 ayda 30 lira, cuma gününden pazartesi gününe kadar ise 5 lira artış gösterdi. Bu artış hem kuyumcu esnafını hem de piyasada tedirginliğe neden oldu. Cuma günü altının gramını 297 liradan satan kuyumcu esnafı, eğer sattığı altını yerine koymadıysa Pazartesi sabahı 302 liradan almak zorunda kaldı.
Atındaki artışın en önemli sebeplerinden biri ülkelerin içinde bulunduğu döviz fiyatlarındaki değişkinlikler olduğunu söyleyebiliriz. Diğer bir sebep ise uluslararası piyasalardaki arz ve talep ile dünya üzerinde söz sahibi olan ülkelerin birbirleriyle olan siyasi-ekonomik savaşlarının sonuçlarıdır. Bundan dolayı altın fiyatları pozitif ve negatif olarak değişikler gösterebilir. “ dedi.
KILIÇ : 270 LİRADAN ALIM YAPANLAR KAZANDI
Geçen ay Şehir Gazetesine altın fiyatları hakkında görüşlerini açıklayan Zümrüt Kuyumculuk ortağı Fatih Kılıç, altındaki 270 lira fiyatının alım için bir fırsat olduğunu ifade ederek yatırımcıları alım yapmaları konusunda uyarmıştı.
İfade ettiğim gibi 270 lira olan altının gram fiyatı kısa bir sürede 305 lira seviyelerini gördü diyen Fatih Kılıç ” Uluslararasındaki olumsuz gelişmelerinde önemli rol oynadığı altın fiyatlarındaki artış ons bazında 20 dolar seviyelerine geldi. Altın piyasasında kuyumcu esnafını tedirgin etti. Bu aşamada yatırımcıların olduğu pozisyonları koruyarak altın alım ve satım yapmamalarını öneriyorum. “ dedi.
Cemal ATABEY

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.