ALT YAPIDA HEDEFLER GÜN GEÇTİKÇE BÜYÜYOR - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

ALT YAPIDA HEDEFLER GÜN GEÇTİKÇE BÜYÜYOR

Bu haber 12 Mayıs 2021 - 13:37 'de eklendi ve 874 kez görüntülendi.

Ramazan ayının tam kapanma günlerinde Şehir Gazetesi olarak Bandırmaspor’un Edincik’teki tesislerini gezerek, antrenmanına konuk olduk. Atıl durumdaki eski Edincik Belediye binasının nasıl revize edilerek pırıl pırıl bir hale getirildiğine şahit olduk. Alt yapılardan sorumlu yönetim kurulu üyesi Cihan Yılmaz ile beraber antrenman tesislerine geçerek genç yeteneklerle bir araya geldik. Yeni bir kadro ile yola çıkan alt yapıdaki gençler ligi ilk sekiz takım arasında bitirmeyi hedeflediklerini belirterek Bandırma şehri bizlere güvensin dediler.

YİĞİT: HEM YETİŞTİRİCİ HEM DE YARIŞMACI OLACAĞIZ

Akademi Geliştirme sorumlusu Zafer Yiğit, Bandırmaspor ile buluşmasını anlatarak başladığı röportajında bizler yönetime onlarda bize güvendiler dedi. Önce Onur Göçmez Başkanımızla bir araya geldik diyen Zafer Yiğit “Onur Başkan bize hayallerini, alt yapıya bakışını ve hedeflerini anlatarak yeni bir alt yapı oluşturmak istediğini anlattı. Bu hayaller ve hedefleri beni ve teknik ekipteki arkadaşlarımı da heyecanlandırdı. Bizde bu hedeflere ortak olmak istedik.

Kabul etmeliyiz ki, tesis olarak idman sahaları olarak eksiklerimiz var. Ancak başta Onur Göçmez Başkan ve yöneticilerimiz Cihan Yılmaz ile Hakan Aydın kısa sürede inanılmazı başararak eksikleri olsa da bize hem tesisi hem de antrenman sahası hazırladılar. Artık bize sadece çalışmak ve başarılı olmak kaldı. Futbolcu potansiyelini arttırmak adına mutlaka Akademi liglerine katılmamız şarttı. Bu sene pandemi dolayısıyla sadece oynanan U19 ligine katıldık.

Bandırma’ya gelir gelmez aylarca Türkiye’nin her yerinde gelen yaklaşık 300 futbolcuyu seçmelere aldık. Bu kente ayak uydurabilecek, yetenekli futbolcuları alt yapıya kazandırdık. Bu noktada öncelikli hedefimiz A takıma kazandırabileceğimiz futbolcuları aramak oldu. Şu anda takımda 30 futbolcumuz var. Bu futbolculardan 15’i Bandırmalı çocuklar. 3 de yabancı futbolcumuz var. Sezon başında çok çalıştık ve lige iyi hazırlandık. Hedefimiz bir yandan yarışmacı takım olurken diğer yanda yetiştirici bir takım olmaktı. Akademi liginde uzun yıllardan bu yana oynayan, alt yapıları güçlü olan takımlarla mücadele ediyoruz. Şu an itibari ile de ligde 2. Sırada bulunuyoruz. İlk sekiz takım arasına girerek play of oynamak istiyoruz. Ancak asıl hedefimizi de asla unutmadık. Alt yapıda ilk sene olmasına karşın birçok oyuncuyu A takıma çıkarmayı başardık.

Seneye U12 ve U 13 takımlarını oluşturmak istiyoruz. Akademi liglerindeki tüm liglere katılmak hedeflerimiz arasında. U 19 ligi oynanmaz ise U21 takımını oluşturacağız. Yola yeni çıktık. Onur Göçmez ve Yönetim Kurulu üyelerimiz ile daha uzun bir yolumuz var. Bandırmaspor için çok güçlü bir alt yapı hazırlanıyor diyebilirim. Bu noktada tesisler adına sıkıntıları aşmak için sporu ve gençleri seven kişileri ellerini taşın altına sokmalarını bekliyoruz.” Dedi.

İÇÖZ: YAPILANMA ONUR GÖÇMEZ’İN ASBAŞKAN OLMASIYLA BAŞLADI

Bandırmaspor Alt yapı Koordinatörü Fatih İçöz, Bu yapılanma bir önceki sene Onur Göçmez’in Asbaşkan olmasıyla başladı diyerek “Onur Başkanıma Akademi liglerine katılmadan Altyapıda değişimin başarılı olmayacağını ifade ettim. Mevcut Yönetim Kurulu kararı ile de onay alarak yola çıktık. Onur Göçmez başkan olunca da Elit 19 liginde mücadeleye başladık. Yapılan seçmelerle yerli ve yabancı takviyeler yaparak takımın omurgasını oluşturduk. 300 oyuncu arasında yetenekli gençleri bularak iyi bir takım oluşturduk. Ağustos ayı itibaren de çalışmalara başladık. Bu çalışmaların karşılığını oynadığımız maçlarda aldık. Kazandığımız maçlarda kuvvet ve kondisyonumuz hep öne çıktı. Bu sene ligde ilk sekiz takım arasında olmayı hedefliyoruz. Seneye ise altyapılarda 6 takım ile mücadele edeceğiz. Projelerimizin hepsi hazır. Bir ay sonra yoğun bir tempoya geçeceğiz. Hedefimiz yetenekli gençleri bularak Bandırmaspor altyapısına kazandırmak ve Altyapıdaki eğitim kalitesi attırmak olacak.

Bu yapılanma sürecinde başta Onur Göçmez Başkanımız olmak üzere Yönetim Kurulu üyelerimizin büyük desteğini aldık. Ancak özellikle altyapıdan sorumlu yöneticilerimiz Cihan Yılmaz ve Hakan Aydın her zaman bizim yanımızda oldular. Tolga Tosun Başkanım da gıda ve ulaşım konusunda destek verdi. Ekonomik katkılarından dolayı Afytos Oteller Grubuna teşekkür ediyorum.” Dedi.

Haber  : Cemal Vural ATABEY

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.