ALPSU: ÇİFTE STANDARTTA SON VERİN - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

ALPSU: ÇİFTE STANDARTTA SON VERİN

Bu haber 07 Nisan 2021 - 9:33 'de eklendi ve 848 kez görüntülendi.

Bandırma Sebzeciler, Meyveciler ve Balıkçılar Odası Başkanı Erkan Alpsu, Şehir Gazetesine yaptığı açıklama “Hafta sonu yasakları maalesef vaka sayılarının artması sonucunda tekrar uygulamaya geçmiştir. Bu uygulamanın yapılmasındaki sebep tabiî ki insan sağlığıdır. Fakat yapılan uygulamada bazı yanlışlıklar vardır” dedi.

Açıklamasına devam eden Başkan Alpsu “Mesela küçük esnafın işyerleri kapatılırken büyük market gibi işyerleri ticari faaliyetlerine devam ediyor. Pazar yerleri kapalı, sebze meyve satışı yok, ancak marketlere serbest, tuhafiye satışı kapalı marketlere serbesttir. Bunun gibi bir sürü örnek verebilirim. Bu çifte bir standarttır. Bizler pazarcı esnafı olarak Devletimizin aldığı kararlara her zaman uymuş ve titizlikle yerine getirmekteyiz.

Hafta sonu marketlerin açık olması vatandaşların aslında acil ihtiyacı için açıktır. Fakat bazı vatandaşlar bunu fırsata çevirip bir ekmek alarak Bandırma’yı dolaşıyorlar. Hafta sonu yasaksa herkese yasak olmalı, insanlar haftanın beş günü istediği gibi ihtiyaçlarını giderebilirler. İlle de hafta sonu acil bir ihtiyacı varsa bir telefonla evine kadar ihtiyaçları temin ediliyor. Eğer vaka sayılarını düşürmek istiyorsak, marketlerde hafta sonu kapalı olmalıdır. Eğer bu illet hastalıktan kurtulmak istiyorsak bizler pazarcı esnafı olarak elimizi taşın altına koymaya hazırız, fakat market v.b. gibi yerlere ayrıcalık tanıyarak değil!

Özellikle şunu belirtmek istiyorum.  Kapanacaksak topyekün kapanalım.  Bir kesimin ekmeğine yağ sürüp diğer kesimde bulunan küçük esnafı mağdur etmeyelim. Özellikle Ramazan ayında vatandaşlarımızı bazı fırsatçıların eline bırakmayalım. Hafta sonu marketlerin kapalı olması vaka sayılarının azalmasına faydası olacaktır. İki gün kapalı olmakla dünyanın sonu gelmez. Herkes ona göre tedbirini alabilir. Yapılan şeylerde biraz mantıklı hareket eder ve mantıklı bir açıklamamız olursa sağlıklı günler bizleri beklemektedir.

Eğer ki hafta sonu marketlerin açılmasına devam edilecekse, en azından marketlerin alternatifi olan yürüme mesafesindeki pazarlarımızın da hijyen, maske ve sosyal mesafeyi koruyarak HES kodu kontrolü ile pazarlarımızın hafta sonları belirli saatlerde de olsa açılmalıdır.

Temennimiz bir an önce hayatımızın normale dönmesi ve korona virüsün son bulmasıdır. Mademki birinci önceliğimiz insan sağlığı ona göre kararlar almalı ve uygulamalıyız.” Dedi.

 

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.