ALP: HATEM ANAOKULU OLARAK BEYAZ BAYRAK SAHİBİ BİR OKULUZ - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

ALP: HATEM ANAOKULU OLARAK BEYAZ BAYRAK SAHİBİ BİR OKULUZ

Bu haber 13 Ekim 2021 - 9:21 'de eklendi ve 427 kez görüntülendi.

Hatem Anaokulları Kurucu Müdürü Çağrı Canbay Alp, Tüm Dünya’yı 2 seneden bu yana etkisi altına alan pandemi dolayısıyla anaokullarında maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına titizlikle uyduklarını belirterek “Geleceğimiz olan çocuklarımızın hak ettikleri nezih bir ortamda, çağdaş ve Atatürk ilkelerine gönülden bağlı yetişmeleri için Hatem Anaokulları olarak her türlü çabayı harcıyoruz dedi.

PANDEMİ KURALLARINA TİTİZLİKLE UYUYORUZ

Hatem Anaokullarının Bandırma’da beyaz bayrak alabilen birkaç okuldan bir olduğunu özellikle hatırlatan Okul Kurucu Müdürü Çağrı Canbey Alp “Pandemi kuralları çerçevesinde okulumuzun ortak kullanım alanları her 40 dakikada bir Çarşamba günleri ise profesyonel ekipler tarafından tüm okulumuzun dezenfekte ediliyor. Çocuklarımız okula HES kodlarıyla alınıyor. Sınıflarımız günde 2 kez havalandırılarak detaylı bir temizlikten geçiriliyor.

Veli ziyaretlerimiz randevulu ve HES sorgulamalarının sorgulanmasının ardından gerçekleşiyor. Personelimizin tamamının çift doz aşıları tamamlandı. Velilerimizin tamamına yakını da aynı şekilde çift doz aşılarını tamamlamış konumdalar. Okulumuzda gün boyunca personellerimiz, öğretmenlerimiz ve çocuklarımız maskeyle bulunuyorlar. Kullanılan maskeler çok sık aralıkla değiştiriliyor. Bu tedbirler çerçevesinde çok şükür ki bugüne kadar bir sıkıntı yaşamadık.”

11 BRANŞTA EĞİTİM VERİYORUZ

Hatem Anaokullarında eğitim gören çocukların çağdaş bir eğitim almaları için büyük bir çaba harcadıklarını söyleyen Çağrı Canbey Alp “Cumhuriyetimizin ortak değerlerine bağlı, Atatürk ilkeleri doğrultusunda çocuklarımıza eğitim veriyoruz. Anaokulumuzda 7 öğretmen ile 2 hizmetli görev yapıyor. 5 sınıfımızda eğitim gören çocuklarımıza 11 branşta ders görüyorlar. Bu branşlardan bazılarını, Drama, Müzik,  Arkeoloji, sanat tarihi, ritm, halk oyunları, jimnastik ve Dünya vatandaşlığı olarak sayabiliriz. Bu derslerin yanı sıra çocuklarımızın mutlaka yabancı dil eğitimi anlamalarını düşündüğümüz için haftada 8 saat İngilizce 2 saat de Almanca derslerimiz bulunuyor. Okula hazırlık sınıfında ses hazırlığı, okuma yazma hazırlığı, gems ve scamper etkinlikleri yapılıyor.

Uygun olduğu havalarda çocuklarımızı okul dışı etkinlikler çerçevesinde derslerimizi bahçede yapıyoruz. Kış aylarında ise çocuklarımızın enerjilerini atmaları için çok amaçlı salonumuzda çocuklarımıza etkinlikler düzenliyoruz.”

ÖĞRETMELERİMİZ ÇOCUK GELİŞİMİ LİSANS VE ÖN LİSANS MEZUNU

Hatem Anaokullarında görev yapan öğretmenlerin hepsinin çocuk gelişim, ön lisans ya da lisans mezunu olduğunu belirten Okul Kurucu Müdürü Çağrı Canbey Alp “Çocuklarımızı emanet ettiğimiz tüm öğretmenler deneyimli ve tecrübeli öğretmeler. Bu konu bizim çok hassas olduğumuz bir konu.

Çok dikkatli olduğumuz bir diğer konu ise çocuklarımızın beslenmeleridir. Onların en sağlıklı ve doğru beslenmeleri için elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz. Mutfağımızda kesinlikle doğal ürünler kullanıyoruz. Paketli ürünleri almıyoruz. Şeker ve işlemler ürünleri çocuklarımıza vermiyoruz. Bu çerçevede çocuklarımıza günde 3 değil 4 öğün yemek veriyoruz. Çocuklarımız sabah kahvaltı yapıyor.  11.00 de meyve saatimiz var. Saat 12.30 da öğle yemeğimiz yeniyor. 15.30 da ise çocuklarımız ikindi kahvaltısını yapıyorlar.

VELİLERİMİZ DE EĞİTİMİMİZİN BİR PARÇASI

Çocukların eğitiminde velilerinde çok önemli olduğunu biliyoruz. Bunun içinde velilerimizi eğitimin içinde değerlendiriyoruz. Her Cuma günü velilere yönelik hafta boyunca uygulanan program bültenini velilerimiz ile paylaşıyoruz. Veliler böylece bir hafta boyunca çocuklarının nasıl bir eğitim aldığını takip etmiş oluyorlar. Ayda 1 kez de İngilizce ve Almanca derslerindeki çalışmaları yabancı dil bülteni olarak velilerle paylaşıyoruz.”

Hatem Anaokulları olarak 2021-2022 eğitim yılı için kayıtların devam ettiğini ifade eden Çağrı Canbay Alp, çok az sayıda kontenjanımız kaldı. Çocuklarını Hatem Anaokularına kaydetmek isteyen velilerimizi okulumuz bekliyoruz. “Dedi.

 

&nbps

Bandırma Araba Servisi

&nbps;

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.