ALKIŞLAYALIM MI YOKSA DÖVELİM Mİ? - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

ALKIŞLAYALIM MI YOKSA DÖVELİM Mİ?

Bu haber 19 Haziran 2020 - 12:27 'de eklendi ve 3.071 kez görüntülendi.

Dünya’yı saran pandemi sürecinde en çok konuşulan, haklarında methiyeler düzülen, geceleri balkonlarda alkışlanan, yönetenler tarafından haklarını ödeyemeyiz denilen sağlık çalışanlarından bahsetmek istiyorum. Alınması istenen tüm tedbirlerin insanlar tarafından göz ardı edildiği şu günlerde sağlık çalışanlarının uyarılarını nedense kimse dikkate almıyor. Herkeste inanılmaz bir umursamazlık başladı. Maskeleri çoğunluk takmıyor, takanların da çoğunluğu çene aksesuarı gibi kullanıyor. Yazık!
Pandemi öncesinde Türkiye’nin birçok şehrinde şiddete maruz kalan sağlık çalışanları, bu süreçte canlarını ortaya koyarak hastaları iyileştirmek için gece gündüz demeden çalıştılar. Sağlık çalışanları ailelerini tehlikeye atmama adına haftalarca yurtlarda kaldılar. Medyadan takip ettiğimiz kadarıyla yeni çocukları doğan sağlık çalışanları çocuklarını kucaklarına alamadan balkon altlarında bekleyerek çocuklarıyla hasret giderdiler. Yüzlerce sağlık çalışanı hastalarını iyileştirmek için özveriyle çalışırken Covid 19 virüsünü kaptılar. Onlarcası meslekleri için canlarını verdiler. Yeni yapılan hastanelere bu kahramanların adını verdik. Yeterli mi? Kesinlikle HAYIR!!
Kısıtlamaların azalmasıyla sokaklara dökülenler maske takmayıp sosyal mesafeye de uymayınca günlük vaka sayıları hızla artmaya başladı. Pandemi Kurulu Üyeleri ve sağlık çalışanları tüm güçleriyle DİKKAT diye feryat etseler de bizlerin ne yazık ki bu feryatları duymaya hiç niyetimiz yok. İnsanlar bu sıcakta maskeyle rahat edemiyoruz diyerek açık havada maske takmaya üşenirken, sağlık çalışanları yoğun bakım ünitelerinde, kapalı ortamlarda önce normal kıyafetlerini giyiyorlar. Üstüne tulum geçiriyorlar. Yüzlerinde maske, gözlerinde gözlükleriyle astronotlar gibi tek bir canı bile feda etmeden var güçleriyle çalışıyorlar. Tulumların içinde sauna şartlarında sessiz sedasız görev yapan sağlık çalışanları bir yanda iken bizler açık alanlarda sadece bir maske takmaya üşeniyoruz. Bize ayıp mı? Kesinlikle çok ayıp!!!
Sağlık çalışanlarından bahsederken süresiz sözleşmeli sağlık çalışanlarını unutmamamız gerekiyor. Diğer sağlık çalışanları ile aynı şartlarda çalışan bu emekçiler ne yazık ki bir türlü kadroya alınmıyorlar. En ön safta Pandemi mücadelesinde yer alan süresiz sağlık çalışanları üvey evlat muamelesi görüyorlar. Ne sosyal haklardan ne de ekonomik haklardan yararlanabiliyorlar. İş güvenceleri pamuk ipliğine bağlı, sözleşmeleri uzatılmayınca işsiz kalıyorlar. Onları da hatırlamak gerekli mi? Kesinlikle Evet!!!!
Bizim için, meslekleri için canlarını hiçe sayanları Pandemi sürecinde alkışlayarak manevi olarak ödüllendirdik. Herkes sağlık çalışanlarının fedakarlıklarından bahsetti. Lakin kısıtlamaların kalkmasıyla bizler eskiye döndük. Kontrollü sosyal hayatı yanlış anlayarak eski yaşantımıza döndük. Yaşam eskiye dönünce eski alışkanlıklarda hortlamaya başladı. Pandemi sürecinde alkışladığımız, methiyeler düzdüğümüz sağlık çalışanlarını yine dövmeye başladık. Son günlerde Türkiye’nin birçok yerinde sağlık çalışanlarına karşı saldırılar oldukça arttı. Yumrukla, demir çubuklarla ya da sandalyeler ile sağlık çalışanlarını gasp ediyoruz. Üzülmemek elde değil. Üzüntümüzü katlayarak arttıran diğer bir nokta da bu saldırıları yapan sağlık teröristlerinin savcılık aşamasının ardından mahkemeler tarafından serbest bırakılması oluyor. Adamlar saldırıyor, doktorun burnunu kırıyor, hastaneyi birbirine katıp yine geleceğim diyerek tehdit ediyor lakin serbest kalıyor. Her şey dayak yiyen doktorun, dövenin de yanına kar kalıyor.
Şimdi oturup hepimiz bir karara varalım. Bu sağlık çalışanlarını dövelim mi yoksa alkışlalım mı? Böylesine bir soruyu sormak bile abesle iştigal olsa da ne yazık ki geldiğimiz nokta maalesef bu. Kendilerine yapılan bu saldırılara karşın bizler için canlarını hiçe sayan bu kahramanları ben alkışlamayı bile yetersiz buluyorum. Sizler cansınız, canımızsınız.

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Grand Asya Hotel