ALGÜL: 3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK GÜNÜ KUTLU OLSUN

ALGÜL: 3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK GÜNÜ KUTLU OLSUN

ABONE OL
3 Mayıs 2023 14:01
ALGÜL: 3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK GÜNÜ KUTLU OLSUN
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 3 Mayıs Türkçülük Günü dolayısıyla açıklamalarda bulunan MHP Balıkesir Milletvekili adayı Harun Algül, Türkçü Turancı Dünya görüşüne sahip Nihal Atsız ve Sebahattin Ali arasındaki davanın duruşmasında Ankara Nümayişini anmak amacıyla 3 Mayıs 1945 tarihinde ilk defa Tophane Askeri hapishanesinde 10 mahkum tarafından kutlanan bir gündür dedi.

Rahmetli Başbuğumuz Sayın Alpaslan Türkeş’in ifade ettiği gibi 3 Mayıs Türk Milliyetçilerinin, Türk Milletinin varlık davası için çektikleri ıstırabın, elemin gözyaşlarının ifadesidir şeklinde açıklamalarına devam eden MHP Balıkesir Milletvekili adayı Harun Algül “Türkçülük, Osmanlı İmparatorluğu’nun son yüzyılında ortaya çıkan fikir akımlarından biri olmuş, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş felsefelerinden birini teşkil etmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Türkçülüğün önemli temsilcilerinden olan Ziya Gökalp için “Bedenimin babası Ali Rıza Efendi, hislerimin babası Namık Kemal, fikirlerimin babası Ziya Gökalp’tir” ifadesini kullanmıştır.

Geldiğimiz bu aşamada 3 Mayıs ruhuna her zamankinden daha fazla ihtiyacımız vardır. Türk milliyetçiliğini istismar etmeye, alenen şirret planlarına malzeme yapmaya heves eden kozmopolit, köksüz, kimliksiz ve kötürüm çevrelere inanıyorum ki fırsat verilmeyecektir.

3 Mayıs Türkçülük Gününü kutluyorum. ” Dedi.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.