AKIN : TFF’NİN HATA YAPMA LÜKSÜ YOKTUR - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

AKIN : TFF’NİN HATA YAPMA LÜKSÜ YOKTUR

Bu haber 16 Eylül 2021 - 11:42 'de eklendi ve 954 kez görüntülendi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Bandırmaspor’a destek verdi. Bordo-Beyazlı kulübün Eyüpspor maçı sonrasında TFF’ye gösterdiği tepkiyi değerlendiren Ahmet Akın, “TFF’nin hata yapma lüksü yoktur” dedi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın şunları söyledi:
“Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) son dönemlerde aldığı kararlar neticesinde bazı kişi ve kulüplere ayrıcalıklar sağlanması, adaletsiz uygulamaların ortaya çıkması ve hakem hatalarının görmezden gelinmesi büyük emek ve mücadele veren kulüplerimizin, kulüplerimize de gönülden sahip çıkan taraftarlarımızın tepkisine neden oluyor.
Yeşil sahalarda Türk Futbolunun daha başarılı olması için mücadele ve emek veren teknik adamından sporcusuna, kulüp yönetiminden şampiyonluğa inanmış taraftarlara kadar tüm camia; özellikle hakemler tarafından “çifte standart” olarak değerlendirilen kararlar ile haksızlıklara karşı da büyük mücadele vermek zorunda kalıyor.
Baskı altında kalan hakemlerimiz ve hakemlerimizin federasyon yönetiminin tutarsızlığından etkilenmeleri ile ortaya çıkan hatalarının üst üste oynanan maçlarda ve bir takıma karşı yapılmış olması, özünde adil mücadeleyi yaşatan spor müsabakalarında kabul edilmesi mümkün olmayan büyük bir adaletsizliğe yol açıyor.
Türk Futbolunun yöneticilerinin yani TFF’nin hata yapma lüksü yoktur.
O nedenle; emekleri ile mücadele veren tüm spor kulüplerimizin temennisi ve çağrısı olan sese kulak vermesi gereken TFF’ye ben de çağrıda bulunuyorum:
TFF, hakemlerin kararları üzerinden ligin gidişatı belirlememelidir.
Türk Futbolunun gelişimi ve güzelliği için gereken hassasiyeti tüm varlığı ile göstermelidir.
Haksızlıklara yol açacak kararlara imza atmamalıdır.”

&nbps

Bandırma Araba Servisi

&nbps;

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.