AKIN : HİÇBİR ÇOCUK YATAĞA AÇ GİRMEYECEK

AKIN : HİÇBİR ÇOCUK YATAĞA AÇ GİRMEYECEK

ABONE OL
7 Mayıs 2023 17:54
AKIN : HİÇBİR ÇOCUK YATAĞA AÇ GİRMEYECEK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Balıkesir ve ilçelerinde ziyaretlerini aralıksız sürdürüyor. Kepsut ve Dursunbey’de vatandaşların sevgi gösterileriyle karşılanan CHP’li Ahmet Akın, “Kepsut ve Dursunbey’de hemşehrilerimizle dinmeyen bir heyecan ile kucaklaştık. Gördüm ki Kepsut’da da Dursunbey’de de umut filizlenmiş milletimizin yüreğinde. Ne mutlu ki 14 Mayıs’ta baharlar gelecek memleketimize” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Kepsut Hotaşlar’da yaptığı ziyaretlerde büyük bir ilgi ile karşılandı. Sokak sokak kapı kapı Hotaşlar’da vatandaşları ziyaret eden Ahmet Akın’a sorular yönelten vatandaşlar, Akın’ın samimi ve içten cevaplarını merakla dinlediler. CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, “sosyal yardımlar kesilecek mi” diye soran bir vatandaşa şu yanıtı verdi:

“Milletimizin karşısına çıkacak cesareti bulamayanlar yalanlara sarılıyor. Belediye seçimlerinde ‘sosyal yardımlar kesilecek’ dendi. Kesildi mi? Hayır aksine daha da çok yardım verdi belediyelerimiz. 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu sözünden dönmez. Kimse merak etmesin, 5’li çetenin hortumları kesilecek sosyal yardımlar artırılarak devam edecek. Aile Destekleri Sigortası getireceğiz. Söz verdik; bu topraklarda, bu cennet gibi vatanda hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Hiçbir fakir ailenin elektriği, doğalgazı ve suyu asla kesilmeyecek. Parası yok, elektrik parasını ödeyemedi diye hiç kimsenin elektriği kesilmeyecek. Doğalgazı kışın ortasında kesilmeyecek. Aile Destekleri Sigortasıyla her ailenin en az asgari ücret kadar bir geliri olacak.  Bu parayı kadınlarımızın banka hesabına yatıracağız. Kadın gidecek bankadan her ay düzenli o yoksul kadın, yoksul hane, her ay düzenli o parasını çekecek.”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Dursunbey’e yaptığı ziyaretlerde hemşehrilerinin yoğun ilgisiyle karşılandı. “Ben emeklisinden çiftçisine, esnafından işçisine Dursunbeyli hemşehrilerimin bütün sorunlarını biliyorum. Dursunbeyin en temel sorunu AK Parti iktidarı. 20 yıldır hemşehrilerimin oylarını aldılar karşılığını vermediler. Artık 14 Mayıs’ta Dursunbey ‘yeter’ diyecek” diye konuştu.

Dursunbey’de emeklilere seslenen “Yiğit sözü: Önümüzdeki Kurban Bayramı’nda emeklilerimizin banka hesaplarına tek seferde 15 bin lira yatırılacak” CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, şöyle devam etti:

“Emeklilerimizi yıllardır yoksulluk sınırı altında yaşamaya mahkum ettiler. Yıllarca bu tarlasında ya da dükkanında çalışarak, direksiyon sallayarak ekmeğini kazanmış ve prim ödemiş, insanlarımıza haklarını vermediler. 3 kuruşa muhtaç ettiler. Eskiden emekli ikramiyesiyle ev alırdı. Araba alırdı. Şimdi öyle mi? Bırakın ev almayı, emeklilerin maaşı ev kirasına dahi yetmiyor. Hiç merak etmeyin. Hakkınızı alacaksınız.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.