AKIN: ETİ MADEN KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

AKIN: ETİ MADEN KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR

Bu haber 27 Ocak 2022 - 12:10 'de eklendi ve 788 kez görüntülendi.

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın Bandırma’da düzenlediği basın toplantısında ülke gündemine dair açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz gün Dursunbey’de yaşanan deprem için geçmiş olsun diyen Ahmet Akın, vatandaşlardan toplanan 36 Milyar lira deprem vergilerinden Bandırma’ya ne düştüğünü sordu.

SANAYİCİ KONTAK KAPATTI

AKP iktidarının artık ülkeyi yönetemediğini ifade eden CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın “Beceriksizlik ve öngörüsüzlük aldı başını gitti. Hata yapan bedelini ödemiyor. Hükümetin beceriksizlikleri yüzünden Organize Sanayi Bölgelerine enerji verilemiyor. Kıyamet kopuyor ve üretim yapılamıyor. Sanayici kontağı kapatmış durumda. Sanayicilere önce doğalgaz tüketimini % 40 oranında azaltın yoksa ceza yazacağız dediler. Daha sonra da azaltmazsanız doğalgazınızı keseceğiz dediler. Bu kesintilerin meskenlere de uygulanmasından korkar hale geldik.

Bu kesintiler ile % 10 iş kaybı yaşandı. Bu kayıp ayda % 33 iş kaybı demektir. Bu iş kayıpları bir sonraki faturalarımızda zam olarak karşımıza çıkacak. İktidarın hiçbir çözüm önerileri yok. Sadece vatandaştan fedakarlık istiyorlar. Fedakarlığı vatandaş zaten sonuna kadar yapıyor. 2022 yılında 10 Milyar M3 doğalgaz açığımız mevcut. Yapılacak anlaşmalar ile bu açık kapatılmadı.

Karadeniz’de zengin doğalgaz yatakları bulduk dediler. Bizde çok mutlu olduk. Ancak bulunan doğalgaz rezervleri için nedense hazırlanması gereken raporlama bir türlü yapılmadı. Hazırlanan rapor sonrasında Türkiye doğalgaz üreticileri kategorisine girebilirdi. 2021 yılında sanayide kullanılan doğalgaza % 290, meskenlerde kullanılan doğalgaza ise %49 zam yapıldı.”

ARTIK GÜBRESİZ ÜRETİME GEÇTİK

Art arda gübreye yapılan zamların üreticileri perişan ettiğini söyleyen Ahmet Akın “Çiftçimiz tarlasına gübre atamaz duruma düştü. Ekmesi gereken gübreyi ekemediği için Türkiye artık gübresiz ekim ile tanıştı. Bunun faturası hasatta karşımıza çıkacak. Tarım Bakanı sanki ülkede tarımı bitirmek için göreve gelmiş. Üreticilere sizde kepek ekin diyen bir bakanımız var.

Süt üreticileri de artan yem fiyatları karşısında çaresiz durumda. 1 kilo süt ile 1,5 kilo yem alınması gerekirken şimdi sür üreticileri sadece 1 kilo süte karşılık 1 kilo yem bile alamıyor. Süt üreticileri süt hayvanlarını kesime yolluyorlar. Son zamanda 2 bin süt hayvanı kesime gitti. Ufukta süt krizi görünüyor.”

ETİ MADEN İÇİN ÖZELLEŞTİRME FIRSATI KOLLANIYOR

Eti Maden Şirketini özelleştirmek için iktidarın fırsat kolladığını belirten Milletvekili Ahmet Akın “Açıkça söyleyelim ki Eti Maden bizim kırmızı çizgimizdir. Sayın vekillerin Eti Maden şirket olduğu için satılamaz söylemleri gerçekleri yansıtmıyor. Aksine Eti Madenin şirket olması ile özelleştirme daha kolay yapılabilir. Milletvekillerinin haberleri bile olmadan bir gece yarısı kararnamesi ile özelleşebilir. Buradan uyarıyorum. Sakın böyle bir şeyi akıllarına bile getirmesinler.” Dedi.

Bandırma Araba Servisi

&nbps;

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .