AKIN : AK PARTİ İKTİDARINDA VATANDAŞIN UCUZ ENERJİYE ULAŞMASI MÜMKÜN DEĞİL - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

AKIN : AK PARTİ İKTİDARINDA VATANDAŞIN UCUZ ENERJİYE ULAŞMASI MÜMKÜN DEĞİL

Bu haber 08 Kasım 2021 - 17:57 'de eklendi ve 307 kez görüntülendi.

CHP Enerji ve Altyapıdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, enerji sektörünün paydaşları ve enerji kooperatifleri temsilcileri ile bir dizi görüşmelerde ve incelemelerde bulanmak üzere gittiği Danimarka’dan döndü.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Danirmaka’da yaptığı ziyaretlerde yenilenebilir enerjide faaliyet gösteren Orsted firmasının çalışma alanları, yeşil hidrogen, biomass, yüzen türbinler, onshore, offshore rüzgar türbinleri, güneş enerjisinin geleceği konuları üzerinde Danimarka’nın söz sahibi enerji paydaşları ile bir araya geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın Danimarka Teknik Üniversitesi (DTU) Osterild Test Merkezi’nin tanıtımına katıldı ve burada coğrafi alan, türbin testleri, merkezin işleyişi ve gerçekleştirilen testler ile ilgili brifing aldı. Ahmet Akın, “Ülkemizin enerji sektöründe yatırımların hız kesmeden, arz güvenliği krizi yaratmadan AB ve dünyadaki eğilimlerle uyumlu bir enerji politikasına ihtiyacı var. Bu kapsamda yenilenebilir enerjide özellikle rüzgarda önemli adımlar atmış Danimarka’da üniversiteler, kurumlar ve işletmeler ile bir araya geldik, incelemelerde bulunduk. İktidarımızda Türkiye’nin kendi dinamikleri ile yeşil dönüşümünü biz gerçekleştireceğiz. Rüzgar enerjisi başta olmak üzere Türkiye’nin yenilenebilir enerjideki potansiyeli AK Parti iktidarının elinde adeta heba oluyor. İktidarın yanlış enerji politikaları ile vatandaşlarımızın ucuz enerjiye kavuşması mümkün değil. Bu nedenle çalışmalarımızı iktidarımızda gerçekleştireceğimiz yenilenebilir enerji projelerimiz üzerinde yoğunlaştırdık. Türkiye’nin ” değerlendirmesinde bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Danimarka’da Cumhuriyetin 98’inci yılı nedeniyle düzenlenen CHP Danimarka Birliği tarafından organize edilen Cumhuriyet Balosu’na da katıldı. Ahmet Akın, baloda yaptığı konuşmada parti olarak Avrupa Yeşil Mutabakatı çerçevesinde yeşil dönüşüm üzerinde çalıştıklarını anlattı.

Bandırma Araba Servisi

&nbps;

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN