AKIN : ADAY SEÇİMİNE MÜDAHİL OLMAYACAĞIM

AKIN : ADAY SEÇİMİNE MÜDAHİL OLMAYACAĞIM

ABONE OL
10 Ekim 2023 10:04
AKIN : ADAY SEÇİMİNE MÜDAHİL OLMAYACAĞIM
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın partisinin 31 Mart seçimlerine yönelik Belediye Başkan Adayı seçimlerine müdahil olmayacağını ifade etti. Akın, Partisinden Belediye Başkanları’nın bulunmadığı yerleşim yerlerinde ise daha önceden denenen adayların tekrar aday gösterilmeyeceğini belirtti. 

Marmaris’te düzenlenen Yerel Medya Çalıştayı’na Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte katılan Akın, Çalıştay’ın ardından Balıkesirli Basın Mensupları ile bir araya geldi. Burada gazetecilerin sorularını cevaplayan Akın,  “ Bir önceki yerel seçimlerde belediye başkanı çıkartamadığımız yerleşim yerlerinde adaylarımız herkes tarafından kabul görecek isimlerden oluşacaktır. Kasım ayı içerisinde adaylarımızı açıklayabiliriz. Belediye başkanlıklarımızın bulunduğu yerleşim yerlerinde ise hangi başkanlarla yolumuza devam edileceğine Aralık ayında karar verilir” dedi.

AKIN : STK’LARIN VE PARTİ TABANININ GÖRÜŞLERİNE BAŞVURACAĞIZ

Bugüne kadar değişik il ve ilçelerde anketler yaptırdıklarını ve bu anket sonuçlarına göre bir değerlendirme yapacaklarının altını çizen Akın,  “Yapılan anketler aday belirleme sürecinde önemli etkenlerden sadece bir tanesi olacaktır. Bu süreçte STK’ların ve parti tabanının adaylarla ilgili görüşlerine başvuracağız. Görevde bulunan belediye başkanlarımızla ilgili seçim beyannamelerinin gerçekleşme oranı da tekrar aday gösterilmeleriyle ilgili önemli kriterlerden biri olacaktır” dedi.

ADAY SEÇİMİNE MÜDAHİL OLMAYACAĞIM

Akın, “Büyükşehir adayı gösterilmeniz durumunda aralarında Bandırma’nın da bulunduğu ilçelerde belediye başkanlarının belirlenmesinde müdahil olacak mısınız?” şeklindeki soruyu ise “Müdahil olmayacağım. Bunu doğruda bulmuyorum. Önemli olan halkımızın kimi belediye başkanı olarak görmek istediğidir. Buna STK’lar, parti tabanı ve halkımızın karar vermesinin daha doğru olacağını düşünüyorum” diye yanıtladı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.