AHMET AKIN HALK BULUŞMALARINI BANDIRMA’DAN BAŞLATTI

AHMET AKIN HALK BULUŞMALARINI BANDIRMA’DAN BAŞLATTI

ABONE OL
22 Mayıs 2024 14:21
AHMET AKIN HALK BULUŞMALARINI BANDIRMA’DAN BAŞLATTI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın halk buluşmalarının ilkini Bandırma’da gerçekleştirdi. Muhtarlar, Oda Başkanları ve vatandaşlar halk buluşmasına yoğun ilgi gösterdiler.

Akın: 1/5 Binlik planlar bitmek üzere

Önce yerel basınla bir araya gelen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın basının sorularını yanıtladı. Bandırma’nın geçmiş 10 yılda yeteri kadar hizmet alamadığını vurgulayan Başkan Akın “ Bandırma’nın göz ardı edilmesi,  yeteri kadar hizmet alamaması Balıkesir’in zararına olmuştur. Bu açığı Dursun Mirza Başkanımla beraber çalışarak kapatacağız. Yol haritalarımızı hazırlıyoruz. Öncelikle 1/5 Binlik planların hazırlıkları bitme aşamasına geldi. Daha sonra da Bandırma Belediyesi ile 1/Binlik planları bitireceğiz. Böylece Bandırma’nın önünü açmış olacağız.”

Akın: Kültür Merkezi ihalesi oluyor

İlk temeli 1999 yılında atılan ancak aradan geçen 25 yılda bir türlü bitirilemeyen Kültür Merkezi hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Akın “ Bilindiği üzere Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kültür Bakanlığıyla sağlanan  mutabakat ile Bandırma Kültür Merkezinin yapımını üstlenmişti. Ancak araya seçimlerin girmesiyle zaman gecikmesi yaşandı. Ancak Kültür Merkezinin ihalesi bitme aşamasına geldi. İhalenin tamamlanmasıyla da çok kısa sürede inşaatı tamamlayarak Bandırma’ya modern bir Kültür Merkezi kazandıracağız.

Akın: Askeri Çamlık Alan için mutabakat aşamasındayız

Bilindiği üzere Yücel Yılmaz Başkan döneminde Eski Askeri Çamlık alan için proje hazırlanmıştı. Ancak Bandırmalılar bu projeye itiraz etmişlerdi. Konut alanları, benzinlik, otel gibi yapılaşma konusunda Bandırma’daki STK’lar açıklamalarda  bulunmuştu. Bu alan için mutabakat çalışmalarımız devam ediyor. Bandırma için en iyi projeyi Dursun Mirza Başkan ile beraber hazırlayacağız. “

Akın: Deniz Taksi geliyor

Bandırma İstanbul arasında çalışan feribot seferlerinin kaldırılması yönündeki soruyu yanıtlayan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın “ Büyükşehir olarak deniz taksi uygulamasını hayata geçireceğiz. Öncelikler Körfez bölgesinde çalışacak deniz otobüsleri olacak. Daha sonra deniz taksi uygulamasını Bandırma Marmara Adası için uygulamaya koyacağız. “ Dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın daha sonra vatandaşlar ile bir araya gelerek onların sorunlarını dinledi.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.