AHMET AKIN: EMEKLİLERE HER AY DESTEK VERECEĞİZ

AHMET AKIN: EMEKLİLERE HER AY DESTEK VERECEĞİZ

ABONE OL
19 Ocak 2024 15:12
AHMET AKIN: EMEKLİLERE HER AY DESTEK VERECEĞİZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın, son zam oranlarıyla maaşları açlık sınırının altında kalan emekliler için Balıkesir’de başlatacağı destek programını ilk kez açıkladı. Desteklerin her ay kartlara yatacağını anlatan Akın, “Alan el, veren eli görmeyecek. Mansur abi Ankara’da uzun süredir yapıyor. Balıkesir’in neyi eksik? Bu desteği vermek 1 Nisan’dan sonra bana kısmet olacak” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Adayı Ahmet Akın, “Açlık sınırının altında maaş alan ve sosyal yardım alma şartlarını karşılayan emeklilerimize düzenli aylık destek vereceğiz. Geçim güçlüğü yaşayan emeklilerimize ayrıca her ay et almaları için, kış aylarında da yakacak alabilmeleri için vereceğimiz destekle yanlarında olacağız” dedi. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın, Balıkesirlilerin yanında olmak için hazırladığı ve mevcut ekonomik şartlarda zor günler geçiren hemşehrilerine yönelik destek projelerini tek tek açıklıyor. Ahmet Akın, Bigadiç’te gerçekleştirdiği halk buluşmasında, son zam oranlarına karşın 10 bin liralık maaşları, 14 bin liralık açlık sınırının altında kalan emekliler için başlatacağı destek projesini anlattı.

‘VEFASI OLMAYANIN BEKASI OLMAZ’

Emeklilerin içinde bulundukları duruma dikkat çeken CHP’li Akın, “Kıymetli büyüklerimin çok önemli bir sorunu var. Balıkesir’in dört bir köşesinde kucaklaştığım emekli abilerim, ablalarım, amcalarım, teyzelerim bana diyorlar ki, ‘Biz senelerce çalıştık, alınteri döktük, prim ödedik. Sonunda da kanunun emrettiği yere gelince de emekli olduk. Gel gör ki, açlık sınırı 14 bin lirayken biz 10 bin lira emekli maaşıyla nasıl geçinelim?’ Değerli büyüklerim, Balıkesirimizin çınarları yerden göğe kadar haklı. Ben annemi ve babamı çok erken kaybettim. Büyüklerime her zaman ayrı bir sevgim ve saygım var. Ben şuna inanırım. Vefası olmayanın bekası olmaz. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin sahip olduğu bütçe doğru şekilde yönetildiğinde ekonomik koşullar karşısında zorlanan emeklilerimizi rahat ettirmeye de yeter. Ahmet Akın, belediyeyi cam gibi şeffaf şekilde yönetecek, ihaleleri herkese açık, canlı yayında yapacak. Buradan oluşacak kaynak, doğru şekilde kullanıldığında, bu işin kaynağı ortaya çıkıyor” ifadelerini kullandı.

HER AY, 3 AYRI ÖDEME KARTA YATACAK

Açıkladığı desteğin Ankara’da Mansur Yavaş tarafından uzun süredir uygulandığını anlatan Ahmet Akın şunları söyledi:

“Biliyorsunuz partimde belediyelerden sorumlu genel başkan yardımcılığı yaptım. Mansur abiyle çok yakın çalıştık. Sürekli görüşüyoruz. Sizlere çok selamı var. Mansur abi bu desteği çok başarılı şekilde Ankara’daki emeklilerimize her ay ulaştırıyor. Balıkesir’in neyi eksik? Bugüne kadar yönetenler yapabilirlerdi, yapmadılar. 1 Nisan’dan sonra bana kısmet olacak. Mansur abinin yaptığı gibi emeklilerimize birer kart dağıtacağız. Oradaki ismi Başkent Kart, Balıkesir’deki ismini şimdi açıklamıyorum, onu daha sonra söyleyeceğim. Destekler bu karta para olarak yüklenecek. Alan el, veren eli görmeyecek. Mansur abi, Ankara’da aylardır bu desteği sürdürüyor. On binlerce emeklimize her ay temel bir destek ödemesi yapıyor. Et alabilmeleri için ikinci bir ödemeyi her ay yine kartlara yatırıyor. Bunun üzerine bir de kış aylarında yakacak desteği yapıyor. Ankara’da tanıdığı olmayanlar, olanlara sorsun. Bu uygulamanın nasıl tıkır tıkır işlediğini kendi kulağıyla duysun. Bizim belediyemiz bu desteği Ankara’da veriyor. Aynı şekilde Balıkesir’deki emeklilerimize her ay destek olmak, 31 Mart’ta sizin takdirinizle, Ahmet Akın evladınıza kısmet olacak.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.