AH BE ALİ OSMAN! - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA
casino siteleri

AH BE ALİ OSMAN!

Bu haber 13 Nisan 2022 - 10:16 'de eklendi ve 2.140 kez görüntülendi.

Eski bir arkadaşınızı, 6 seneden bu yana aynı gazetede çalışan arkadaşınızı, meslektaşınızı sohbet ederken kaybetmek nasıl bir duygu anlatmak inanın çok zor. Ali Osman Ata, gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni idi. Güney Marmara Medya Çalışanları Derneği’nin Başkanı ve Bandırma Kamen Dostluk Derneğinin de 2. Başkanıydı. Çalışkan, iyi kalpli arkadaşımızdı. Klasik çok erken oldu söylemleri vardır ya, yok hiçbir ölüm geç ya da erken değildir. Ecel ne bir dakika geç kalır ne de bir dakika erken gelir. Bizlerin erken oldu söylemi bizim düşüncelerimizde olan zamandır sadece. Ali Osman içinde beklenmeyen bir veda oldu.
O sabah bir habere gitmişti. Haberden döndü gazetede İbrahim kardeşim ben ve Ali Osman üçümüz laflamaya başladık. Sonra odasına geçip gittiği haberi yazmaya başladı. Kısa bir süre sonra İbrahim kardeşim Ali Osman’ın fenalaşmaya başladığını söyleyerek 112 yi aradı. O aşağı indi ambulansı karşılamak için, ben Ali Osman’ın yanında kaldım. Camları açtım, yakasını çözdüm su içirdim. O arada bilgisayarda bir şey yapmaya çalıştı. Ne yapmaya çalıştığını sorduğumda yaptığı haberi bana atmaya çalıştığını söyledi. Haberi beklerler siteye girersin dedi. Ali Osman’ın iş ahlakı işte böyleydi. Daha sonra sıkıntıları artmaya başladı. Bilinci kapanmadan son sözleri “ ne olur olmaz Cemal hakkınızı helal edin “ oldu. Sanki bir şeyleri hissetmişçesine. Çok kısa bir süre içinde gelen 112 acil ambulansı ile onu hastaneye yetiştirdik. Ancak olmadı, bir türlü kalbi bu ağırlığı kaldıramadı.
Dedim ya güzel bir insandı. Kalbinde kötülük taşımazdı. Sabahları ben haberleri toplarken salona gelir beni lafa tutardı. Sıkışık isem bende haber yazıyorum diye ona laf atardım. Bazen bana kızıp giderdi bazen de neşeyle kalıp beni lafa tutmaya çalışırdı. İnanılmaz becerikli biriydi Ali Osman. Elinden her iş gelirdi. Gazetenin tüm bakım onarım işlerini o yapardı. TRT muhabiriydi, Güney Marmara medya Çalışanları Dernek Başkanıydı, Kamen Dostluk Derneğinin 2. Başkanıydı. Kısacası iş ahlakı olan çalışkan bir gazeteciydi Ali Osman.
Bazen kendisi hakkında yazı yazanlara gülüp geçer yanıt bile vermezdi. O işine bakar üretmeye çalışırdı. Allah için konuşmayı da pek severdi. Özellikle Almanya anılarını anlatmaya başladı mı İbrahim kardeşim ile gülmeye başlardık. O bize kızmaz anlatmaya devam eder di. Keşke aramızda olsaydı da o anlatmaya, bizde dinlemeye devam etseydik. 2 hafta önce torununu sünnet ettirmiş, sonra da oğlu Göktuğ’u evlendirmişti. Galiba biraz da yorgundu bu tempo nedeniyle…
Dedim ya, iyi biriydi ve seviliyordu. Ne kadar sevildiğini hastalığı ve cenazesinde herkes gördü. Bandırma Kamen Dostluk Derneği Başkanı Satı Klinge ve eşi Almanya’dan gelerek cenazeye katıldılar. Dostları onu son yolculuğunda yalnız bırakmadı. Üzüldük çok üzüldük lakin bu Dünya’da misafir olduğumuzu bir kez daha yaşadığımız acı ile anladık.
Ne diyelim ki, yaşarken günlerin ve dostların kıymetini bilelim. Dünya’ya kazık çakacaklarını zannederek kalp kıranlara özenmeyelim. Zira bugün Ali Osman yarın ise bizler bu Dünya’dan göçüp gideceğiz. Arkada hoş bir seda bırakmaya gayret edelim.
Hoşça kal Ali Osman, mekanın Cennet olsun…..

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .