BDP : AĞAÇLAR İZİN ALINMADAN KESİLDİ

BDP : AĞAÇLAR İZİN ALINMADAN KESİLDİ

ABONE OL
7 Eylül 2023 09:56
BDP : AĞAÇLAR İZİN ALINMADAN KESİLDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İhsaniye Mahallesi 288/12 parsel yapılacak anaokulu için ağaçların kesilmesini bandırma Demokrasi Platformu düzenlediği basın toplantısı ile kınadı.

Basın açıklamasını okuyan Platform Dönem sözcüsü recep Gökdeniz ” Geçtiğimiz hafta sonu eski Şehit Mehmet Gönenç Lisesi’nin yanında bulunan Milli Savunma Bakanlığı tarafından Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilen bir buçuk dönümlük  arsada 40-50 yaşında ağaçların kesimi gerçekleştirilmiştir . Tarafımızca yaptığımız araştırmada Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belediyeye ağaç kesilmesine izin verilmesiyle ilgili olarak Cuma günü bir dilekçe verilmiş ancak Dilekçenin sonucu beklenmeden cumartesi ve Pazar günleri ağaçların kesimi gerçekleştirilmiştir. Belediyede Pazartesi günü dilekçeyi ilçe Orman Müdürlüğü’ne göndermiştir İlçe Milli Eğitim Müdürümüz bugün kamuoyuna yaptığı açıklamada orada Anaokulu yapacaklarını inşaat şantiyesine yer açmak için ağaç kesmek zorunda olduklarını ve bütün izinlerin alındığını belirtmiştir.  ”

Gökdeniz ” Çocuklarımıza ağaç sevgisini insan sevgisini vatanını, milletini seven dürüst vatandaşlar olmayı öğretecek kurumun müdürü ne yazık ki gerekli izinler alınmadan ağaçları keserek çocuklarımıza ağaç sevgisini vereceğini zannetmektedir. Burada asıl sorgulaması gereken soru Türkiye Cumhuriyeti’nin yasaları herkesi bağlamıyor mu ? Belli kurallar çerçevesinde iş yapması gereken bürokratlar neyi ve kimlere güvenerek bu uygulamaları hayata geçirmektedirler.

Bir zamanlar İçişleri Bakanı televizyondan Tüm Türkiye’ye şöyle seslenmişti siz yıkın yasalar izinler arkadan gelir demişti. Türkiye bir hukuk devleti ise hukuk devletinde Bu uygulamalar olmaz buradan bütün bürokratları bir kez daha uyarıyoruz sonradan telafisi mümkün olmayan uygulamalara imza atarken bir kez daha hukuka yasalara ve vicdanınıza göre davranalım Bizler demokrasi Platformu olarak ilçemizdeki Bütün uygulamaların her zaman takipçisi olacağımızı bir kez daha kamuoyuna açıklıyoruz ağaç katliamına son verin diyoruz.” diyoruz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.