ADI VERİLECEK BELEDİYE BAŞKANLARI - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

ADI VERİLECEK BELEDİYE BAŞKANLARI

Bu haber 30 Ağustos 2021 - 12:09 'de eklendi ve 1.317 kez görüntülendi.

Geçenlerde vefat eden belediye eski başkanlarından Hasan Sur adının bir cadde veya bir kuruma verilmesi konusu tartışma yarattı.

Mesela; Bandırmaspor’u kuran kişi olarak belirtiliyor. Bandırmaspor’u, Bandırma’nın iki güzide kulübü kurmuştu.

Kulübün kurulması şöyle gerçekleşmişti: Bandırma’da İdmanyurdu Gençlik ve Marmara Gençlik adıyla iki güzide futbol kulübümüz vardı.

Futbolun Anadolu’ya yayılmasında büyük emeği geçen ve 2’inci ligin kurulmasını sağlayan Futbol Federasyonu eski Başkanı Orhan Şeref Apak sayesinde kurulan 2. Lig’e girmek için yapılan toplantıda benim de beden eğitimi hocam olan Kemal Yücel  (Falso Kemal) konuşması sonunda iki Kulüp birleşmeye karar vermişti. Hem böylece, iki kulübümüzün ateşli taraftarları da birleşmiş, ezeli rekabet sona ermiş oldu. Tüm Bandırma, BANDIRMASPOR etrafında birleşmişti.

İşte 1965 yılında kurulan Balıkesir-Bandırmaspor yönetim kurulu üyeleri: Ahmet Duygun, Hasan Sur Bahattin Başak, Cevdet Keskinler, Zekai Ozar, Çetin Zeybek, İzzettin Pesen, Burhanettin Kurtdemir,Cemil Batu, Kaya Kayhanlar, İsmet Oğuz, Kemal Yüce (Falso Kemal)ve İlhan Kızıler…

Ahmet Duygun başkanlık teklifini kabul etmeyince Başkanlığa Hasan Sur getirilmiş…

Bu başkanlık Bandırmaspor’un parlak başarıları sayesinde Sur’un 2 sene sonra yapılan Belediye seçimlerini kazanmasında etkili olmuştu..

İyi kötü bir hizmeti olmuştur ama Sur’a gelinceye kadar çok daha başarılı belediye başkanları veya belediye başkanları haricinde hizmeti geçmiş kişiler de varken sadece bir kişinin adının anılması bence yanlış…

Bandırma tarihinde 28 belediye başkanı görev yapmış…

Bunun için de bir komisyon kurulmalı, kriterler belli olmalı. Mesela; hemen aklıma gelen bir isim: Eski belediye başkanlarından, Yüksek Kimya Mühendisi Kemal Göknur, ŞMG Lisesi kurucularından, ayni Lise’de öğretmenlik yapan,Türkiye’de BOR madenini işleten ilk kişi…

Her başarılı insanın hizmetleri yanında mutlaka kusurları da olmuş olabilir

Onun için, bir komisyon kurulması halinde kimlerin cadde veya bir kuruluşa adının verilmesi uygunluğu tespit edilmesi daha doğru olur.

Öylece sadece bir kişinin adı verilsin talebi sanki Bandırma’da başka değerli kişilerin yok gibi bir anlam çıkıyor ki bana göre doğru değil.

Ki, 3 dönem belediye başkanı olan Hasan Sur’un hizmetleri konusu da diğerleri gibi tartışılır.

Mesela aklıma ilk gelen; Hacı Yusuf Mahallesi’nin daracık sokaklarındaki 7-8 katlı yapılar, Atatürk ve Kaşif Acar caddesindeki ağaçlar…

Eski defterler karıştırılırsa başka çok örnek çıkabilir…

Son belediye başkanlığı seçimi sonunda da seçilememiş ve koltuğu SHP’den belediye başkanı Sedat Pekel’e devretmişti. (1969)

Onun için eğer isim verilmesi konusu hayata geçirilecekse, Hasan Sur yanında hizmeti geçen başka değerli insanlar da belirlenen kriterler doğrultusunda bir komisyon marifetiyle tespit edilmeli, verilecek puanlar sonunda kimin veya kimlerin adı verilecek; ortaya çıkar.

Bandırma Araba Servisi

&nbps;

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .