ADD'DEN 19 MAYIS ÇAĞRISI - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

ADD’DEN 19 MAYIS ÇAĞRISI

Bu haber 17 Mayıs 2020 - 18:49 'de eklendi ve 1.042 kez görüntülendi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Bandırma Şube Başkanı Serdar Polat bu yıl 101 nci yıldönümü kutlanacak olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını korona virüs tedbirleri nedeniyle meydanlarda coşkuyla kutlayamadıklarını belirterek vatandaşları 19 Mayıs Salı Akşamı saat 19.19 da balkonlardan istiklal marşı ve gençlik marşı söylemeye davet etti.

Polat yaptığı açıklamada “Buruğuz Kovid-19 nedeniyle bayramlarımızı meydanlarda coşkuyla kutlayamadık bu sene ama insanlığı kırıp geçiren bu illet bizim Ata’mıza olan sevgimizi kıramayacaktır. Sağlıklı günlerde yine meydanlarda coşkuyla kutlayacağız bayramlarımızı. 19 Mayıs “Tam Bağımsız Türkiye” ülküsünün başlangıcıdır, 19 Mayıs 1919 Türk Milleti’nin savunma reflesksinin formolüdür. Samsun’a çıkış emperyalizme karşı kazanılan ilk zaferin adımıdır. Ulusal zaferimizin en önemli unsuru, itici gücü milli iradedir. Atatürk’ün zaferi sadece askeri değildir “Milletin istiklalini yine milletin kararlılığı ve inancı kurtaracaktır” sözüyle çıkılan bu yol sonunda Türk Devrimleriyle, Türk Milleti çağdaş uygarlığın ayrılmaz bir parçası olmuştur. Milletimizin şu an içinde bulunduğu siyasal, ekonomik, sosyal olumsuzluklardan çıkışının formülü yine 19 Mayıs 1919 ruhundadır yani Atatürkçü Düşünce Sistemidedir.
Ne kadar şanslıyız, 19 Mayıs’ta Atamızın Samsun’a çıktığı vapurun ismidir şehrimizin ismi,
Ne kadar şanslıyız 19 Mayısta başlayan bu mücadelenin son kurşununun atıldığı yerdir şehrimiz…
Bandırma Vapuruyla yolculuk eden sadece kişiler değil bir milletin kaderiydi aslında…
Bu şehirde yaşayan tüm yurttaşlarımıza bir çağrımız var:Derneğimizin yaptığı,19 Mayıs 2020 Salı günü saat tam 19:19 da evlerimizin pencere ve balkonlarından önce İstiklal Marşımızı ardından da Gençlik Marşımızı söyleme çağrısı hiçbir ayrım olmaksızın tüm milletimizedir. Çağrımız, ulusal bir çağrıdır. Milli varlık nedenimiz 19 Mayıs’ın, adına ve anlamına yaraşır şekilde ulusça kutlanması en büyük isteğimizdir. Unutulmamalıdır ki,
Atatürk Türkiye’dir Türkiye hepimizindir…
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’mız Kutlu Olsun” dedi.

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Grand Asya Hotel