ADD VE ÇYDD CUMHURİYETİN 100. YILINI KUTLADI

ADD VE ÇYDD CUMHURİYETİN 100. YILINI KUTLADI

ABONE OL
29 Ekim 2023 11:46
ADD VE ÇYDD CUMHURİYETİN 100. YILINI KUTLADI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye Cumhuriyetinin 100. yılı dolayısıyla Bandırma’da etkinlikler devam ediyor. Bu kutlamalar çerçevesinde ADD ve ÇYDD Kapalı Çarşıda Cumhuriyet Şenliği düzenledi. saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından keman sanatçısı Hazal Saraçoğlu keman dinletisi sundu. Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun kısa bir konuşma yaparak böyle bir etkinliği düzenledikleri için ADD ve ÇYDD teşekkür etti.

ADD Şube Başkanı Zeynep Yeşiltaş Cumhuriyetin Türk halkı için önemini belirterek ” Cumhuriyet sözcüğü, “Halk yönetimi ” anlamına gelir. Her bir bireyin kul veya köle değil, eşit haklara sahip, onurlu, eğitimli, özgürce düşünebilen yurttaş olarak, devletin tek ve gerçek sahibi haline gelmesidir. Kemalizm; yani Cumhuriyet’in kuruluş felsefesine gelince; Türkiye Cumhuriyeti, Anadolu insanının yurdunu ve ekonomisini batının, vicdanını ve kafasını doğunun pençesinden kurtarıp, özgürleşme, geleceğin dünyasında yerini alma pusulası ve varoluş manifestosudur.” diye konuştu.

Cumhuriyetin 100. Yılına ulaşmanın gururunu ve sevincini yaşadıklarını belirten ÇYDD Bandırma Şube Başkanı Ece Başaran, “Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği olarak; Büyük Atatürk’ün çağdaşlaşma hedefine ulaşma yolunda laik ve bilimsel eğitim ile çalışmalarımızı artırarak devam ettiriyoruz. Cumhuriyet, ulusumuzun bağımsızlık ve özgürlük tutkusunun, Atatürk devrim ve ilkeleri de çağdaşlaşma ülküsünün eseridir. Cumhuriyetimizin kazanımları ülkemizin çağdaş geleceğinin, toplumsal barışının ve ekonomik kalkınmasının güvencesidir. 100 yıllık genç Cumhuriyetimiz, Atatürk’ün ‘Yurtta barış, dünyada barış’ anlayışı ile bölgesel barışın ve iyi komşuluk ilişkilerinin kurucu gücüdür.” dedi.

Kutlama programı zeybek gösterileri ve ÇYDD ritim grubunun gösterileri ile sona erdi.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.