ADAYLIK OYUNU - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

ADAYLIK OYUNU

Bu haber 13 Eylül 2013 - 13:01 'de eklendi ve 1.692 kez görüntülendi.
Siyasi partilerde her genel ve yerel seçimde aday adaylığı bolluğu  yaşanır.Ön seçim yapılır delegeler istedikleri adayı desteklerler.Aday adayları tarafından afişler bastırılır,projeler sunulur.Kıran kırana bir yarış geçer.İstediğini alanda olur alamayanda.
    Yukarıda anlattıklarım işin görülen boyutu.Bu şekilde gerçekleştiği sanılır halk arasında ama içerik çok farklıdır.Bazı aday adayı sırf ismim görülsün parti içinde bir ağırlığım olduğu hissedilsin diye girer bu işe,bazısı da yerini garantiye almak ister.genellikle başarı ile sonuçlanır bu hamleler.İlçe teşkilatıyla yakından uzaktan bile alakası olmayan tanınmayan insan bile kendini bir anda farklı noktalarda bulur girişiminden sonra.
   Birde işin küçük partiler yanı vardır o bambaşka bir hadise.O partilerden aday olanlar çoğunlukla başka partiye geçmek için merdiven olarak kullanırlar.Çünkü mecliste olan partilerin il veya ilçe teşkilatlarına girmenin en kolay yolu budur.Kaybedeceklerini bile bile girerler seçime.Akabinde seçimden sonra illa ki bir taraftan istek gelir ve kendi gücüyle giremeyeceği partilere diğer partileri kullanarak girer.
   Kendini naza çekenler,ağırdan  satanları unutmamak gerekir.Bu arkadaşlar kendilerini bulunmaz hint kumaşı zannederler.O olmazsa partisinin oy oranını düşeceğini inanırlar,çevresindekileri de buna inandırırlar.Bazısı başarılı olur bazısı da muhalefet yapar seçimden sonra.En tehlikeli aday adayı namzeti de bu kişilerdir.
   Diyeceksiniz ki arkadaş iyi hoş anlatıyorsun da hiçbiri menfaatsiz girmiyor mu bu adayların? Giriyor tabi girmez olur mu? O grubu en sona bırakmak istedim.Partisini seven misyonuna bağlı kişiler de adaylık başvurusu yaparlar.Arkalarında azınsanmayacak şekilde insan topluluğu bulunur bu kişilerin.Bulunur bulunmasına da yukarıda saydığım şahsiyetler kadar rağbet görmezler.Hazır askeridir o partinin,değişmeyen neferi.Nasıl olsa bir yere gidemez bizi bırakamaz düşüncesiyle yaklaşılır ve bu düşünceyle öyle ahım şahım bir sıralamaya giremez.Bu hareket ülkemizde bulunan bütün siyasi partilerde mevcut. Yok böyle bir olay diyen siyasi parti en büyük yalanı söylemiş olur.Sonuçta istedilerini alamazlar ama sevdikleri partilerini de bırakıp hiçbir yere gitmezler.
   Yerel seçimlerde daha sık rastlanır bu gibi durumlara.Genel seçimlerden daha değişik bir atmosferde geçer çünkü yarış.Genel seçim biraz daha kapsamlıdır halk millet vekilinden biraz çekinir rahat hareket edemez ama yerel seçimde desteklediği adayla münasebeti daha geniştir.İstediklerini söylemede hiç sıkıntı çekmez.Benimser desteklediği kişiyi.
   Siyaset kurnazlarına ve gerçekten partisinin başarılı olması için başvuru yapan tüm aday adaylarına başarılar dilerim.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .