911 KAYIP DENİZCİLERİN ARANMASI ÇALIŞMALARINA KATILDI

911 KAYIP DENİZCİLERİN ARANMASI ÇALIŞMALARINA KATILDI

ABONE OL
20 Şubat 2024 09:34
911 KAYIP DENİZCİLERİN ARANMASI ÇALIŞMALARINA KATILDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Marmara Denizi’nde batan kuru yük gemisinin kayıp mürettebatını arama çalışmaları Bandırma Körfezi’nde devam ediyor.
Marmara Denizi’nde İmralı Adası’nın güneybatısında su alarak batan kuru yük gemisinin kayıp 5 mürettebatını bulmak için çalışmalar, 5. günde de dört koldan devam etti. Bandırma merkezli 911 Arama Kurtarma Derneği, Bandırma Körfezi’nde gün boyu arama çalışması yürüttü. Ekipler, Karşıyaka ile Tatlısu Mahallesi arasına yoğunlaşarak, denizin üzerinde arama çalışmasını sürdürdü. Ekipler tarafından çevredeki koylar ve kayalıklar deniz araçlarıyla detaylı şekilde incelendi ancak Bandırma Körfezi’nde yürütülen çalışmalar 5. günde de bir sonuç vermedi.
Dernek Başkanı Mustafa Gürsoy, 911 Arama Kurtarma Derneği’nin arama faaliyetlerine önümüzdeki günlerde de devam edeceğini belirterek “Bandırma Körfezine de kaydırılan kayıp denizcilerimizi arama tarama faaliyetlerine destek vermek amacıyla Bandırma Kaymakamlığımız koordinesinde Bandırma Körfezinde de kaybolan kayıp denizcilerimiz için Bandırma körfezi’nin tüm kıyılarında, arama kurtarma ekiplerimiz tarafından arama, tarama çalışmaları kara, hava ve deniz unsurları her yönden faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Balıkesir AFAD Müdürlüğümüzün planlaması ve görevlendirmesi ile Bagfaş, Çakıl Köy arası ,Fener Adaları mevkiinde arama ve tarama faaliyetlerini hem kıyıdan hem denizden sürdürüyoruz. Diğer arama kurtarma ekipleri de bölgelerinde aynı çalışmalara destek veriyorlar. Umarız en kısa sürede kayıp vatandaşlarımıza ulaşırız.” Dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.