911 ARAMA KURTARMA DERNEĞİ BALIKESİR'İ TEMSİL EDECEK - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

911 ARAMA KURTARMA DERNEĞİ BALIKESİR’İ TEMSİL EDECEK

Bu haber 24 Eylül 2021 - 11:28 'de eklendi ve 358 kez görüntülendi.

2021 TAMP-Balıkesir Yerel Düzey Masabaşı ve Saha Tatbikatında  911 arama ve Kurtarma Derneği Bandırma’yı  temsil etti.

Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında, görevli kurum ve kuruluşların teknik ve kurumsal müdahale kapasitelerini artırmak, kurumlar arasında işbirliği, koordinasyon ve birlikte çalışma becerilerinin geliştirilmesini sağlamak amacıyla 2021 TAMP-Balıkesir Yerel Düzey Masabaşı ve Saha Tatbikatı düzenlendi.

Tatbikat senaryosu gereği Balıkesir merkezli 5,2 büyüklüğünde ve VII şiddetinde depreme müdahale edildi. Deprem haberinin ardından Balıkesir Valisi Hasan ŞILDAK başkanlığında, İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda, Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı. İl Müdürü Bayram ŞAHİN toplantıda bir sunum yaptı.

Arkasından Müdürlük yerleşkesinde konuşlanan Çalışma Gruplarımızı ziyaret eden Vali Hasan ŞILDAK’ın, kriz merkezimizden telsiz sistemi vasıtasıyla saha ekiplerimize verdiği telsiz komutuyla saha tatbikatı başladı. Saha tatbikatı kısmında, 1. tatbikat alanı içerisinde; küçük ölçekli enkaz, trafik kazası, su kanalından kurtarma, yüksekten kurtarma ve yerleşim yeri yangını senaryoları gerçekleştirildi. 2. tatbikat alanı içerisinde geniş ölçekli enkazda arama kurtarma ekiplerinin çalışmaları devam etti.

Tatbikat AFAD Müdürlüğü ekipleri, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı’ndan güvenlik kuvvetleri, 26 çalışma grubu ana çözüm ortakları, İtfaiye ekipleri, UMKE ekipleri, AFAD Gönüllüleri, Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC Balıkesir/Edremit), Dursunbey Arama Kurtarma Derneği (DAK), İnsani Yardım Vakfı (İHH), 911 Arama Kurtarma Derneği, Gönen Doğal Afetler Kurtarma Derneği (GÖNDAK), Balıkesir İzcilik Topluluğu ve Gençlik ve Spor Acil Durum Afet Timi (ADAT) olmak üzere toplamda 390 katılımcı ile devam ederek tatbikatlar gerçekleştirildi.

Tatbikat sonrası 911Arama Kurtarma Derneği ekibi Bursa’da yapılacak Ulusal Tatbikatta  Balıkesir’i temsil edecek ekipler arasına davet edildi. Önümüzdeki günlerde o tatbikata da katılım sağlayarak Bandırma’yı bu alanda bir kez daha 911 Arama Kurtarma Derneği olarak temsil edecek.

&nbps

Bandırma Araba Servisi

&nbps;

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.