65 YAŞTA YENİ DÜZENLEME YAPILMALI - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

65 YAŞTA YENİ DÜZENLEME YAPILMALI

Bu haber 23 Eylül 2020 - 9:45 'de eklendi ve 829 kez görüntülendi.

Bandırma Ulaşım AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Bican yaptığı  açıklamada Balıkesir ve ilçelerinde 65 yaş ve üzerindeki vatandaşlara yönelik zaman sınırlamasında yeni düzenlemeler yapılması gerektiğini ifade etti.

Bandırma’da pandemiden dolayı toplu ulaşım araç binişlerinde  yüzde 40 oranında azalma yaşandığını belirten Bülent Bican “Bu kapasite azalmasına karşın 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın otobüslerimize binişlerinde bir eksilme olmadı.. Sabah 10.00 ile akşam 20.00 arası biniş müsaadesine rağmen özellikle başlangıç ve bitiş saatlerinde 65 yaş üstü vatandaşlar ciddi yoğunluk oluşturuyorlar. Ayakta yolcu kararı çok az olması ve riski azaltmak adına birçok ilimiz 65 yaş üstü vatandaşlar için bu saat dilimlerini daralttı. Bu uygulamanın Balıkesir ve ilçelerinde de uygulanması gerekiyor.”

Balıkesir Büyükşehir Belediyesine bağlı ilçelere oranla Bandırma’da 65 yaş ve üzeri vatandaşların daha fazla dışarıda dolaştıklarının altını çizen Bülent Bican “Bununda nedeni ücretsiz ulaşım araçlarından yararlanmalıdır.  Pandemi öncesi günlük taşınan yolcu sayısı 30 bin civarında iken 5 bin ücretsiz yolcu taşıyorduk. Pandemiden dolayı 12 Binlere düşen günlük taşımada ise 4 bin ücretsiz yolcu taşınmaktadır. Son zamanlarda talepler öyle bir hal aldı ki birçok 65 yaş üzeri kart sahibi daha fazla biniş yapabilmek için engelli kartı talebinde bulunuyor. Buna son verilmelidir”dedi.

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.