BERBERLERİN SAKAL TRAŞI ÇELİŞKİSİ - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

BERBERLERİN SAKAL TRAŞI ÇELİŞKİSİ

Bu haber 07 Nisan 2021 - 9:28 'de eklendi ve 525 kez görüntülendi.

İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından yasaklanan sakal tıraşı tekrar serbest hale geldi. Konu hakkında konuşan Yunus Kölemenoğlu, pandemi dolayısıyla 1 seneyi aşkın süreden bu yana ekonomik olarak büyük sıkıntı içinde olduklarını söyledi.

Berber esnafı olarak zor günleri atlatmaya, ayakta kalmaya çalışıyoruz şeklinde konuşan Yunus Kölemenoğlu “Berberlerin açılmasıyla nispeten rahatlayacağımızı düşünmüştük. Ancak sakal tıraşının yasaklanmasıyla bu umutlarımız hayal oldu. Son kararlar çerçevesinde tekrar sakal tıraşı yapmak serbest hale geldi.

18 yaş ile 65 yaş üzeri vatandaşların yasakları hala devam ediyor. Bu da bizlerin işlerinde azalmasına neden oluyor. Bizler pandemi şartlarına uygun çalışıyoruz. Tüm malzemelerimizi tek kullanımlı malzemelerden kullanıyoruz. Her tıraştan sonra kullandığımız malzemeleri atıp, koltukları dezenfektanlar ile temizliyoruz. Bu da giderlerimizin artmasına neden oluyor. “

Vatandaşların yaşadığı ekonomik sorunlar nedeniyle tıraş makinesi alıp evinde tıraş olduğunu da anlatan Yunus Kölemenoğlu “Bu nedenle işlerinin önceki yıllara göre yarı yarıya azaldı. İşletme maliyetleri arttı, Sabunundan saç boyasına her malzemeye zam geldi.” Dedi.

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.