60 OKUL 1700 ÖĞRETMEN VE 25 BİN ÖĞRENCİ İLE YENİ EĞİTİM YILINA HAZIRIZ

60 OKUL 1700 ÖĞRETMEN VE 25 BİN ÖĞRENCİ İLE YENİ EĞİTİM YILINA HAZIRIZ

ABONE OL
30 Ağustos 2023 14:44
60 OKUL 1700 ÖĞRETMEN VE 25 BİN ÖĞRENCİ İLE YENİ EĞİTİM YILINA HAZIRIZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, Liselere Geçiş Sınavı (LGS), Yükseköğretim Kurumu Sınavı (YKS) ve yeni başlayacak eğitim dönemi konularıyla ilgili olarak Şehir Gazetesine açıklamalarda bulundu.

Geçen yıla göre başarı ortalamamız yükseldi

Geçen yıla göre başarı ortalama puanlarında ilçede yükseliş olduğunu belirten Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan “ LGS ve YKS sınavlarında bu yıl özellikle bazı okullarımızda yüksek gelişim yaşandı. Her okulumuzda başarı oranı yükselse de başarı da Bandırma Fen Lisesi bayrağı taşıyan okulumuz oldu. İl genelinde birinciliği kıl payı ile kaçırarak ikinciliği kazansak da puan ortalamalarında geçen yıla göre daha başarılı olundu. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz bu boyunca yaptığı çalışmaların karşılığını aldığını söyleyebiliriz. Bu yıl daha büyük başarıları hedefliyoruz. Bu yılki çıkarımlar doğrultusunda nerelere dokunabiliriz konularında tecrübe kazandık. Bu başarıda öğretmen kadromuzun çok kaliteli olması büyük önem arz ediyor. Gerçekten çok kaliteli kadrolarımız ile kalitede eşiği aştık diyebiliriz. “

Çınarlı Özel eğitim Okulu eğitime başlayacak

Yeni eğitim döneminin 1. Sınıflar ve Ana Okulları için 4 Eylül’de başlayacağını söyleyen Mutlu Aslan “ İlk hafta bu sınıflarımız için uyum haftası olacak. Diğer sınıflarımızda eğitim 11 Eylül’de başlayacak. 60 resmi kurumumuz, 25 Bin öğrencimiz ve Bin 700 öğretmenimiz ile yeni eğitim dönemi için hazırlıklarımızı tamamladık. Bu sene Çınarlı Özel Eğitim Anaokulu eğitime başlayacak. Bir kısım okullarımızdaki inşaatlar devam ediyor. 2 okulumuzun ihalesi tamamlanıyor. İnşaatı da yakın zamanda başlayacak. Bandırma Ortaokulu ihalesi bitti. Yer teslimini bekliyoruz. Yeni okulumuz yıkılacak olan ŞMG Lisesi arazisine yapılacak.

Kayıtlarda kesinlikle zorunlu kayıt parası alınmayacak

Okullara yeni kayıt olacak öğrencilerimiz için okullarda kayıt ücreti adı altında zorunlu bağış kesinlikle istenmeyecek. Ancak bağış yapmak isteyen velilerden bağış alınabilecek. Birkaç seneden bu yana ilçemizdeki okullardan bu konuda şikayetler almadık.

Bazı okullarımızda bugün itibari ile personel eksikliği olsa da Milli Eğitim Bakanlığı ve İŞKUR arasındaki protokolü kapsamında okullarımıza personel alımı yapılacak. Okullarımızın açılmasıyla personellerimiz hizmete başlayacaklar.

Kantinlerde sıkıntı yaşanmayacak

Okullarımızda kantin sıkıntısı yaşanmıyor. Ürün satışı ve hijyen konularında denetimlerimiz devam ediyor. Kantin işletmeciliği bilindiği üzere Okul Aile Birliği sorumluluğunda bulunuyor. Onlar da her zaman denetim yapabilir, aksaklıklar konusunda uyarılarda bulunabilirler. Hata ve aksaklıkların devam etmesi durumunda da sözleşmeyi fesih etme hakları mevcut.

Ders kitaplarımız eğitim yılının ilk gününde öğrencilerimizin sıralarının üstünde olacak. Tüm öğrencilerimiz ders kitaplarına yine ücretsiz sahip olacaklar.”

Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan öncelikle sağlık, esenlik ve güvenlik içinde başarılı bir eğitim yılı geçirilmesini temenni ederek “ Ülkemizi muhasır medeniyetler seviyesine çıkaracak gençler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bunu da kendimize görev edindik. “ Dedi.

Haber- Fotoğraf: Cemal Atabey

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.