55 DÖNÜMLÜK VAKIF ARAZİSİ ELDEN GİDER Mİ?

55 DÖNÜMLÜK VAKIF ARAZİSİ ELDEN GİDER Mİ?

ABONE OL
5 Temmuz 2024 11:58
55 DÖNÜMLÜK VAKIF ARAZİSİ ELDEN GİDER Mİ?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bir süredir Bandırmaspor camiasında Onur Göçmez Tesisleri’nin geleceği hakkında spekülatif dedikodular üretilmeye devam ediyor. Bilindiği üzere antrenman sahaları ve kalıcı tesislerin olduğu 55 dönümlük arazi Bandırma Gençlik Spor ve Kültür Vakfı’nın arazileri. Çok eski dönemlerde Bandırmaspor’a gelebilecek hacizleri önleme adına Vakıf kuruluşu yapılmış ve Bandırmaspor’un gayrimülkleri vakfa geçirilmişti. O günler gerçekten zor günlerdi. Kulüp çarkı bordo beyazlı renklere gönül vermiş kişiler tarafından döndürülmeye çalışıyordu. Her genel kurul sonrasında divan başkanı olan babam Mithat Atabey kulüp anahtarını alıp İlçe Kaymakamına gider, Belediye Başkanı ile bir araya gelinerek kulüp yönetimi belirlenirdi.  Şimdi aradan yıllar geçti. Bandırmaspor çok daha iyi şartlarda daha varlıklı  kişiler tarafından yönetilmeye başlandı.

3 Temmuz günü Bandırma Gençlik Spor ve Kültür Vakfı’nın olağan genel kurulu gerçekleştirildi. Teamüller gereği Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Vakıf Başkanı oldu. Mirza yaptığı konuşmada Bandırmaspor’un artık dernek statüsü ile yönetilemeyeceğini ve A.Ş. olması gerektiğini söyledi. Haksız mı? Bence değil. Türkiye’de birçok örneği olan A.Ş. modeli ile çok başarılı olan kulüpler var. Ancak kulüp A.Ş. olurken kulüp adı, merkezi, maçları oynayacağı şehir ve hisse çoğunlukları gibi konulara dikkat edilmelidir.

Şimdi gelelim beni huylandıran 55 dönümlük arazi konusuna. Aldığım duyumlara göre Dursun Mirza bu araziyi Bandırma Belediyesi bünyesine geçirmek istiyormuş. Daha sonra arazi sanayi bölgesine çevrilerek çok büyük fiyatlara satılması hedefleniyormuş. 55 dönümlük araziye karşılık da Bandırma Belediyesi başka bir yerde Vakfa arazi vermeyi düşünüyormuş. Bana gelen duyumları Bandırmaspor Onursal Başkanı Onur Göçmez’in düzenlediği son basın toplantısında kendisine açıkça sormuştum. Onur Başkan soruya direk olumsuz yanıt vermeden olabilir ama yapmazlar herhalde şeklinde ucu açık bir yanıt vermişti. Son vakıf toplantısında da Dursun Mirza 55 dönümlük araziyi gündeme getirerek o zaman ki amaçlarının araziyi sanayi alanına çevirip satmak olduğunu ifade edince bu yönde yola çıkılacağı hissine kapıldım.

Bandırma Belediyesi’nin ekonomik olarak zor bir süreçten geçtiğini biliyoruz. Bütçe denkleştirme çabaları hızla devam ediyor. Mirza’nın seçim öncesi halka verdiği cüretkar projeler için para gerek. Para yok, 3 aydan bu yana belediye temizlik ve yol onarım çalışmaları yapabiliyor. Açıkçası Dursun Mirza belediyenin arazilerini satmadan projeleri hayata geçiremez. Bütün bu yazdıklarımı alt alta koyunca sizlerde 55 dönümlük arazinin geleceği hakkında kuşkuya düşmüyor musunuz?

55 dönüm arazi üzerinde şimdi 3 tane pırıl pırıl antrenman sahası ve futbolcuların kaldığı odalardan tutun da sinema salonuna, saunasına kadar Süper Lig ayarlarında bir tesis var. 3. Saha yolda, onu büyükşehir yapıyor. Bandırmaspor Kulübü’nün hiç görmediği 40 milyonluk kamp tesisleri bu alan üzerinde yapıldı. Onur Göçmez tüm maliyeti üstlenerek bu tesisleri kulübe kazandırdı. Tüm değerler yok edilerek o arazi sanayi alanına çevrilip satılır mı kararı varın siz verin. “Sen ne diyorsan Cemal?” derseniz, huylanmamak elde değil. Çıkıp kamuoyuna “Bandırmaspor’a çok daha büyük arazi vereceğiz, hatta bu vereceğimiz araziye yarına bir gün yeni bir stadyum bile yapılabilir. Çok daha büyük ve modern tesisler yapılabilir” derlerse ne denir bilmiyorum. Ben kuşkularımı yazdım. Gerisi ni size bırakıyorum. Hadi bakalım hayırlısı…

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.