4. DURUŞMADAN DA KARAR ÇIKMADI - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

4. DURUŞMADAN DA KARAR ÇIKMADI

Bu haber 28 Eylül 2022 - 12:43 'de eklendi ve 542 kez görüntülendi.

Ayyıldız Mahallesinde hırsızlık için girdikleri evde işitme ve konuşma engelli Münire Ş’ye işkence ederek kadının kolundaki bilezikleri, yüzükleri ve çekmecede bulunan küpelerini çalan zanlıların yargılanmasına tutuksuz olarak devam edildi.  Davanın 4. duruşması Bandırma Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. İstanbul Adli Tıp Kurumundan beklenen mağdur Münire Ş’nin sağlık raporu mahkemeye ulaştı. Raporda Münire Ş’nin kendini savunamayacak durumda olduğu belirtildi. Sanıkların avukatları ise raporu reddettiler.

Nitelikli yağma suçlamasıyla tutuksuz yargılanan şüphelilerle ile ilgili geçtiğimiz duruşmalarda bir gelişme yaşanmıştı.  İddianameye sanıkların kapının üzerinde bulunan anahtarı kullanarak kapıyı içeriden kilitlemeleri ve anahtarı Münire Ş’nin dışarı çıkmasını engellemek için koltuk altına atmaları nedeniyle “Hürriyetten yoksun bırakma” da eklendi. İki sanık kapıyı içeriden kilitledikten sonra yine 2. katta bulunan evin balkonundan inerek olay yerini terk etmişlerdi. Münire Ş. geçen yıl yaşadığı olayı kızı aracılığıyla şu şekilde aktarmıştı: “ Saat 03.30’a doğru yatak odasına gittim. Işığı açtığımda iki kişiyi karşımda gördüm. Başörtümü yüzüme çekip ağzımı burnumu kapatarak yere yatırdılar. Boğazımı sıktılar ve ipi de boğazıma geçirdiler. Karşı koymaya çalıştım ama sürekli vurdular. Tornavida ile de elime vurup bilezikleri çıkartmaya çalıştılar. Kolumu uzatarak alın gidin dedim. Bilezikleri alıp cebine koydu. İpi boğazıma geçirdiler o sırada bende elimi boğazıma koydum. Bu şekilde debelendim. Boynumdan, ellerimden yaralandım. Ayağım kırıldı, bir tanesi sürekli dizleriyle üstüme bastırdı. Sürekli bir şeyler söylediler ben bir şey anlamadım. Bu sırada birinin yüzüne tırnak attım ve maskesi düştü bunun üzerine boğmaya çalıştılar. İlk etapta olayın şokunu atlatamadım ve sürekli öleceğimi düşündüm. Polise çok teşekkür ederim. Bana çok işkence yaptılar umarım ömür boyu çıkmazlar. Beni boğmaya çalıştılar nefes alamadım.”  İşaret dili bilmeyen Münire Ş. psikolojik deste de alamıyor.

İkinci duruşmaya; sanıklardan Fatma A., Azad T.(20), Fırat E.(19) SEGBİS ile mahkemeye katıldı. İlk kez mahkemeye katılan Fırat E “Hapse girmek istemiyoruz, orada gençliğimiz gider, pişmanız” dedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

casino siteleri slot siteleri
fotos de mujeres hermosas en la playasister in law saves my marriagejulia osten viral video

pet shopKedi mamasıKöpek maması