30 Mart seçimleri ve gereksiz uzatılan bir süreç - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

30 Mart seçimleri ve gereksiz uzatılan bir süreç

Bu haber 26 Aralık 2013 - 11:36 'de eklendi ve 2.307 kez görüntülendi.

30 Mart 2014…

Demokrasinin temel gereği olan, her vatandaşın en tabi görevlerinden biri olan seçme ve seçilme hakkının gereğini yerine getirmek üzere sandığa gideceği tarih.

Bir tarafta Büyükşehir Belediye Başkan Adayları, İlçe Belediye Başkan Adayları, Meclis Üyesi Adayları ve Muhtarlar…

Diğer yanda seçmenler… Yani tüm bu aday sıfatındaki siyasilere, istedikleri görevlerin pasaportunu verecek olanlar…

Ülke genelinde bir hayli hareketli bir gündem var. 17 Aralık’ta düzenlenen Yolsuzluk ve Rüşvet iddiaları ile ilgili operasyonun peşin sıra, görevlerinden istifa edenler, görevlerinden alınanlar, atananlar, en son olarak da 10 Bakan’ı kapsayan geniş bir kabine değişikliği…

Ülke gündemi her ne kadar hareketli olsa da Bandırma’da ise durum tam aksine bir seyir izliyor. Seçim tarihi yaklaştıkça daha bir durgunlaşıp, sessiz hal alıyor.

Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan Adayları belirledi, hatta belki de bu Belediye Başkan Adayları yavaş yavaş meclis listelerini bile kesinleştirmeye başladı ama….

İktidar partisi olan Adalet ve Kalkınma Partisi’nde halen daha ses seda yok…

Bana göre gereksiz yere uzatılan ve uzadıkça da mevcut aday adaylarının yarıştan soğumasına sebep olan bir süreç var Ak Parti’de.

Bildiğiniz üzere Ak Parti’nin Bandırma’da Belediye Başkan Aday Adayı olarak lanse ettiği 6 isim var. Süreç uzadı ya isimler unutulabilir diye bir sıralayayım sizlere yeniden..

Aydın Özen, Alp Bostancı, Bora Öziş, Göksel Karlahan, Cem Yalçın ve Recep Şekerci bu yarışa dahil olan isimler…

Ak Parti’nin Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ise Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Edip Uğur olarak belirlendi hatırlayacağınız üzere…

Uzayıp giden bir süreçten bahsetmiştik… Ekim ayı, Kasım oldu, Kasım ayı Aralık oldu, 25 Aralık denildi, 26 oldu, şimdi ise son duyumlara göre adayın belirlenmesi için Ocak Ayı’nın ilk haftalarından bahsediliyor.

Tabi bu işin bir son tarihi var, kanunlarla belirlenmiş ama herhalde o zamana kadar uzamaz diye tahmin ediyorum. Ak Parti’nin aday konusundaki bu belirsizliği ve uzayan süreci sadece Bandırma’yı kapsamıyor tabi diğer ilçelerde de durum aynı.

Fakat bu sürecin uzaması hem aday adaylarını yarıştan soğuturken hem de çalışma sürelerini daraltacaktır çünkü Yeni Büyükşehir yasası ile birlikte köyden mahalleye çevrilen ve Bandırma’yı yanılmıyorsam 62 mahallelik büyük bir şehre dönüştüren yasa ile bir önceki seçime nazaran gezilmesi gereken çok mahalle ve görüşülmesi gereken çok seçmen olduğu kanısındayım.

Bandırma Belediye Başkan Adayı olacak kişinin artık Edincik Mahallesini, Aksakal Mahallesini, Şirinçavuş Mahallesini, Bezirci Mahallesini, Doğa Mahallesini de gezmesi oradaki vatandaşlardan oy talep etmesi gerekecek.

Bu da diğer seçimlere göre daha zorlayıcı bir süreç ve ekstra tempo gerektirecektir.

O nedenle, adayın seçmenle diyalog sürecini arttırmak ve kendisini anlatmada daha rahat bir tempo sergilemesi amacıyla bu sürecin bir an önce sonlandırılması ve adayın lanse edilerek artık yarışın başlaması düşüncesindeyim.

Zira, muhalefetin de iktidar partisinin adayını belirlemeden yarışa başlayacağı yok çünkü!

Bandırma Araba Servisi

&nbps;

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .