24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

Bu haber 24 Kasım 2022 - 11:32 'de eklendi ve 257 kez görüntülendi.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği”ni kabul ettiği gün olan 24 Kasım Öğretmenler günü tören ve etkinlikler ile kutlandı.

Öğretmenler Günü dolayısıyla ilk tören Cumhuriyet Meydanında yapıldı. Törene belediye Başkanı Tolga Tosun, Üniversite rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alpaslan Serel, Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Atatürk Anıtına çelenk konumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Cumhuriyet Meydanındaki tören sona erdi.

İkinci tören Barış Manço Kültür Merkezinde gerçekleşti. Buradaki törene Belediye Başkan Yardımcısı Ozan Onur, Rektör yardımcısı Alpaslan Serel, İyi Parti İlçe Başkanı Necmi Sert, MHP İlçe Başkanı Bekir Bozkurt, Meclis üyeleri Erol Çakır, Ender Acar ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan katıldılar.

Açılış konuşmasını yapan ŞMGAL Müdürü Zerrin Eraydın tüm öğretmenlerin günlerini kutladı. Günün anlam ve önemini içeren konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan yaptı. Mutlu konuşmasında “Mustafa Kemal Atatürk’ün millet mektepleri başöğretmenliğini kabul ettiği 24 Kasım günü, 1981 yılından bu yana Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.

Özveriyle icra edilen her meslek kutsaldır. Ancak bütün meslekler içinde mayası da meyvesi de çocuk olan tek meslek öğretmenliktir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın değişen dünya koşullarına hazırlanmasında eşsiz bir role sahip olan öğretmenlerimiz dün olduğu gibi gelecekte de ülkemizdeki değişimin, gelişimin, yenilenmenin ve daha ileri hedeflere doğru ilerlemenin baş aktörleri olacaktır.

Toplumların ve insanlığın eğitim sayesinde yükseleceği ve yetişen nesillerin de öğretmenlerimizin eseri olduğunu biliyoruz.

Bilimde, sanatta, iyilikte, doğrulukta, aydınlıkta ve gelecekte ve insanı insan yapan tüm değerlerde emeklerimiz var.

Geçmişin temellerinin atılmasında emeğimiz olduğu gibi yarınlarımızın inşasında da emeklerimiz olacaktır.

Görev yaptığımız her anda mesleğimizi bu farkındalık, bu bilinç, bu coşku ve hazla sürdürmeniz dileği ile mesleğinizde başarılar diliyorum.” Dedi.

ŞMGA Lisesinin hazırladığı Öğretmenler Günü etkinliği emekli öğretmelere sertifika takdimi ve yeniz öğretmenlerin yemin töreni ile devam etti. Program şiirsel koro ve müzik dinletisi ile sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

casino siteleri slot siteleri
fotos de mujeres hermosas en la playasister in law saves my marriagejulia osten viral video

pet shopKedi mamasıKöpek maması